Միջոցառում՝ նվիրված Վազգեն Սարգսյանի 57-ամյակին
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում մարտի 5-ին ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել հայ հասարակական-քաղաքական և ռազմական գործիչ, ՀՀ վարչապետ (1999 թ.-ի հունիսի 11-ից), պաշտպանության նախարար, «Միասնություն» դաշինքի համանախագահ, «ՀՀ Ազգային հերոս»,«Արցախի հերոս», «Ոսկե արծիվ» շքանշանի ասպետ, արձակագիր Վազգեն...
«Հավերժ Չարենց՝ հայկական արևի, հույզի, ծիծաղի, վշտի և…լռության». ՀՊՏՀ –ում նշվեց Չարենցի տարեդարձը (լուսանկարներ)
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի մեծ դահլիճում այսօր նշվեց մեծանուն բանաստեղծ Եղիշե Չարենցի (Եղիշե Աբրահամի Սողոմոնյան, ծնվ. է 1897թ. մարտի 13-ին, Կարսում ) 117 ամյակը: Մեծ պոետին նվիրված ցերեկույթը կազմակերպվել էր հայոց և ռուսաց լեզուների ամբիոնի նախաձեռնությամբ` ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր...

Мероприятие, посвященное 57-летию Вазгена Саргсяна
5-го марта по инициативе студенческого совета Егегнадзорского филиала АГЭУ состоялся утренник, посвященный 57-летию армянского государственного и военного деятеля, писателя Вазгена Саргсяна. Как передает филиал, в ходе мероприятия студенты представили биографию Вазгена Саргсйяна, рассказали подробности жизни великого...
Сегодня  в  большом  зале  Армянского государственного  экономического  университета отмечали  117-летие   прославленного  поэта  Егише  Чаренца (Егише  Абраамович  Согомонян, род.   13-го  марта  1897г., в Карсе). Мероприятие, посвященное  великому  поэту,  было  организовано  по  инициативе  кафедры  армянского ...