Գիտական միջոցառումներ՝ Գյումրու մասնաճյուղում
ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղն ուսումնական կիսամյակն ամփոփում է մի շարք գիտական միջոցառումներով. պրոֆեսորադասական կազմն ու ուսանողները համախմբել են ներուժը՝ նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին կազմակերպելով  տնտեսագիտական հրատապ թեմաներով քննարկումներ: Մասնաճյուղի տրամադրած տեղեկատվությունը  ներկայացնում ենք ստորև: Նոյեբերի...
ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղում նշվել է հաստատության հիմնադրման 20-ամյակը
ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղը 20 տարեկան է:  Այս առիթով այսօր  Գյումրիում հյուրընկալվել և հոբելյանական միջոցառմանը մասնակցել են ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, Շիրակի մարզպետ Արթուր Խաչատրյանը, Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը , ԱԺ պատգամավորներ, դասախոսներ, ուսանողներ, հյուրեր: Հայաստանի պետական...
Սեմինար-քննարկում` «Ինչ ենք հասկանում «Լավ կառավարում» ասելով» թեմայով
ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղից տեղեկացնում են, որ հոկտեմբերի 1-ին մասնաճյուղում անցկացվել է սեմինար-պարապմունք` «Ինչ ենք հասկանում լավ կառավարում ասելով» խորագրով: Սեմինարն անցկացվել է Եվրախորհրդին առընթեր «Վերապատրաստում իրականացնող կազմակերպությունների եվրոպական ցանցի» (ENTO), ՏԺԳ և Ուրբան հիմնադրամների նախաձեռնությամբ: ...
ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղում ևս կհանձնվեն ավարտական դիպլոմները
Վաղը` հուլիսի 14-ին, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Գյումրու մասնաճյուղը «Բարի երթ» կմաղթի իր շրջանավարտներին և կհանձնի ավարտական վկայակագրերը` դիպլոմները:Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի տնօրեն Սամսոն Դավոյանը տեղեկացրեց, որ մասնաճյուղն այս տարի թողարկում...

Научные мероприятия в Гюмрийском филиале
7-ого ноября в Гюмрийском филиале прошла научная конференция, на которой с докладами выступили декан факультет экономики и управления ЕГУ, д.э.н., профессор, Член публичного совета при Президенте РА, Айк Саргсян, директор Гюмрийского филиала АГЭУ, профессор Ереванского государственного университета и Российско-Армянского...
В Гюмрийском филиале АГЭУ отметили 20-летие со дня основания заведения
Гюмрийскому филиалу 20 лет. В этой связи ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян, руководитель Ширакской области Артур Хачатрян, мэр города Гюмри Самвел Баласанян, Депутаты НС, студенты, гости побывали в Гюмри и приняли участие в юбилейном мероприятии. Ректор АГЭУ Корюн Атоян от имени Армянского государственного экономического...
Гюмрийский филиал АГЭУ инфомирует, что 1 октября в филиале состоялся семинар-занятие на тему: “Что мы понимает под “хороший менеджмент”? Семинар был проведен по совместной инициативе Европейской сети учебных заведений по подготовке кадров для местных и региональных органов власти (ENTO) и Урбан-фонда. С приветственной...
В Гюмрийском филиале АГЭУ также будут выданы дипломы
Завтра 14 июля Гюмрийский филиал АГЭУ пожелает доброго пути своим выпускникам и выдаст выпускные дипломы. Директор Гюмрийского филиала АГЭУ Самсон Давоян сообщил отделу информации и связям с общественностью, что в этом году филиал выпустит 99 дипломированных бакалавра, 32 магистра, а дипломов с отличием будут...