ՀՊՏՀ գիտաուսումնական խմբերի միջանկյալ հաշվետվությունների 2-րդ փուլը մեկնարկեց այսօր՝ «Ուղեղային կենտրոնները արդի քաղաքական գործընթացներում» ԳՈւԽ սեմինարով: Հաշվետվությանը ներկա էին ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի տնօրեն Սամվել Ավետիսյանը, կենտրոնի...
Մեր երկրի տնտեսական աճի որակը` ՀՊՏՀ ամբիոնային հետազոտության թեմա
ՀՊՏՀ ներքին գիտական դրամաշնորհների 3-րդ միջանկյալ հաշվետվությունների  այսօր կայացած հերթական շնորհանդեսում ներկայացվեց «Տնտեսական աճի որակը ՀՀ-ում» թեման: Շնորհանդեսին մասնակցում էին ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի տնօրեն Սամվել Ավետիսյանը, գիտության...
Այսօր  նիստերի սրահում  հաջորդաբար տեղի ունեցան  ՀՊՏՀ ներքին գիտական դրամաշնորհների 3-րդ միջանկյալ հաշվետվություների հերթական շնորհանդեսները: ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը ողջունեց ներկաներին`ընդգծելով այն հանգամանքը, որ հետազոտական համալսարան դառնալու ճանապարհին...
Տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ ներքին գիտական դրամաշնորհների 3-րդ միջանկյալ հաշվետվությունների հերթական շնորհանդեսը
Այսօր ՀՊՏՀ նիստերի սրահում տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ ներքին գիտական դրամաշնորհների 3-րդ միջանկյալ հաշվետվությունների երկրորդ շնորհանդեսը: Փիլիսոփայական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Վալերի Միրզոյանը ներկայացրեց  «Ժամանակակից տնտեսագիտական խոսույթի լեզվատրամաբանական վերլուծություն» թեման, որը պրոֆեսորը  կատարում ...
Մեկնարկել են ՀՊՏՀ ներքին գիտական դրամաշնորհների 3-րդ միջանկյալ հաշվետվությունները
Այսօր ՀՊՏՀ նիստերի սրահում տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ ներքին գիտական դրամաշնորհների 3-րդ միջանկյալ հաշվետվությունների առաջին շնորհանդեսը: Ներկայացվեց «ՀՀ մրցունակության բարձրացման գերակայությունները զբոսաշրջության շուկայում» միջամբիոնային թեման (կառավարման և հակաճգնաժամային և զբոսաշրջության կառավարման ամբիոնների մասնակցությամբ,...

Сегодня семинаром на тему “Мозговые центры в современных политических процессах” стартовал 2-й этап промежуточных отчетов научно-учебных групп АГЭУ. В семинаре присутствовали проректор по научным вопросам и внешним связям АГЭУ Гагик Варданян, директор исследовательского центра “Амберд” Самвел Аветисян, сотрудники...
Сегодня  на состоявшейся  очередной  презентации  3-их  промежуточных  отчетов  внутренних  научных  грантов  АГЭУ была  представлена    тема «Качество  экономического  роста  в  РА». На  презентации  присутствовали  проректор  АГЭУ  по  научным  вопросам  и  внешним  связям  Гагик  Варданян, директор исследовательского ...
Сегодня  в  зале  заседаний  последовательно  друг  за  другом  прошли  очередные  презентации  3-их  промежуточных  отчетов  внутренних  научных  грантов  АГЭУ.   Проректор  по  научным  вопросам  и  внешним  связям  АГЭУ  Гагик  Варданян  приветствовал  присутствующих, подчеркивая  то  обстоятельство,  что организация ...
Сегодня  в  зале  заседаний  АГЭУ  состоялась  вторая  презентация  3-их  промежуточных отчетов  внутренних  научных  грантов  АГЭУ.  Доктор  философских  наук,  профессор  Валерий  Мирзоян  представил  тему    «Лингвологический анализ  современной экономической  речи», которую  профессор  проделывает   лично....
Начались 3-ие промежуточные отчеты внутренних научных грантов АГЭУ
Сегодня  в  зале  заседаний  АГЭУ  состоялась  первая  презентация  3-их  промежуточных  отчетов  внутренних  научных  грантов  АГЭУ. Была  представлена  межкафедральная  тема   «Приоритеты  повышения  конкурентоспособности  РА  на  туристическом  рынке» (с  участием  кафедр  управление  и  антикризисное  управление...