Համալսարանի նիստերի սրահում այսօր «Երկրատեղեկատվական համակարգեր» գիտաուսումնական խմբի շնորհանդեսն էր, որին մասնակցում էին գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր, պրոֆեսոր Գագիկ Վարդանյանը, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի աշխատակիցները՝ տնօրեն Սամվել Ավետիսյանի գլխավորությամբ: «Հայաստանի Հանրապետությունում...
Համալսարանի նիստերի սրահում այսօր նաև «Երկրատեղեկատվական համակարգեր» գիտաուսումնական խմբի շնորհանդեսն էր, որին մասնակցում էին ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր, պրոֆեսոր Գագիկ Վարդանյանը, գիտության բաժնի պետ, դոցենտ Խորեն Մխիթարյանը, պրոֆեսորադասախոսական կազմի...
Նոր ուսումնական ձեռնարկ` բնօգտագործման տնտեսագիտության ամբիոնից
Լույս է տեսել ՀՊՏՀ բնօգտագործման տնտեսագիտության ամբիոնի «Հողագույքային հարաբերությունների հիմունքներ» ուսումնական ձեռնարկը` տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Սուրեն Գևորգյանի ընդհանուր ղեկավարությամբ և խմբագրությամբ: Գիրքը հրատարակվել է Հայաստանին պետական տնտեսագիտական համալսարանի գիտական խորհրդի որոշմամբ,...
Կայացավ ՀՊՏՀ գիտխորհրդի հերթական նիստը (լուսանկարներ)
ՀՊՏՀ նիստերի դահլիճում այսօր կայացավ բուհի գիտական խորհրդի հերթական նիստը՝ ՀՊՏՀ ռեկտոր, գիտական խորհրդի նախագահ, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի ղեկավարությամբ։ Բուհի գիտական խորհրդի այսօրվա նիստն սկսվեց պարգևատրումների արարողությամբ։ Ինչպես հայտնեց ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, վաստակաշատ աշխատանքի...

В зале заседаний университета сегодня состоялась презентация научно-учебной группы Геоинформационные системы, в которой участвовали проректор по научным вопросам и внешним связям, профессор Гагик Варданян, сотруники исследовательского центра «Амберд» во главе директора цента, Самвела Аветисяна. Член исследовательской ...
Важность геоинформационных систем: анализируют ученые АГЭУ
Новое учебное пособие кафедры экономика природопользования
Вышло в свет учебное пособие кафедры экономика природопользования АГЭУ «Основы земельно-имущественных отношений» под общим руководством и редакцией доктора экономических наук, профессора Сурена Геворгяна. Книга напечатана по решению ученого совета Армянского государственного экономического университета, авторами...
Состоялось очередное заседание ученого совета АГЭУ (фотографии)
Сегодня в зале заседаний АГЭУ состоялось очередное зседание ученого совета вуза-под руководством ректора АГЭУ, председателя ученого совета АГЭУ, доктора экономики, профессора Корюна Атояна. Сегодняшнее заседание совета началось с церемонии награждения. Как заявил ректор Корюн Атоян, за заслуженную работу был награжден...