Գիտաժողովի աշխատանքները շարունակվեցին բաժանմունքներում
Լիագումար նիստերից  հետո  ՀՊՏՀ 25-րդ միջազգային գիտաժողովի աշխատանքները շարունակվեցին բաժանմունքներում: «Կրթություն, գիտություն և նորաստեղծություն», «Ֆինանսներ և հարկային քաղաքականություն», «Տարածաշրջանային տնտեսագիտություն», «Զարգացման փիլիսոփայական և մշակութային հիմնախնդիրներ», «Զարգացման ընդհանուր...
«Զարգացման ժամանակակից մարտահրավերներ» խորագրով ՀՊՏՀ 24-րդ գիտաժողովը, որը մեկնարկել էր երեկ, այսօր իր աշխատանքը շարունակեց բաժանմունքներում: Ինչպես հայտնի է, երեկ սկսել էին աշխատել 3՝ «ՀՀ սոցիալ-տնտեսական զարգացման գերակայությունները», «Ֆինանսական շուկաներ և ենթակառուցվածքներ», «Միջազգային տնտեսական համագործակցություն...
Գիտաժողովի աշխատանքը շարունակվեց բաժանմունքներում
«Զարգացման ժամանակակից մարտահրավերներ» ՀՊՏՀ տարեկան գիտաժողովի լիագումար նիստից և ընդմիջումից հետո գիտաժողովի աշխատանքային առօրյան շարունակվեց  բաժանմունքներում: «ՀՀ սոցիալ-տնտեսական զարգացման գերակայությունները» բաժանմունքի համակարգող, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր, ՀՊՏՀ կառավարման...
ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովի շրջանակներում այսօր ևս տարբեր բաժանմունքներում հնչեցին զեկուցումներ: Հետաքրքիր զեկույցներով  ելույթ ունեցան ՀՊՏՀ գիտության բաժնի պետ, տ.գ.թ., դոցենտ Խորեն Մխիթարյանը`«ՀՀ բանկային համակարգի իրացվելիության կառավարման արդի գերակայությունները», փ.գ.թ.,դոցենտ Յուրի Հովականյանը` «Տափարակ...
ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովն աշխատանքը շարունակեց բաժանմունքներում
«Տնտեսական զարգացման քաղաքականության արդի հիմնախնդիրները ՀՀ-ում» խորագրով այսօր առավոտյան մեկնարկած ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովն իր աշխատանքները շարունակեց 4 բաժանմունքներում՝ «Գործարար միջավայր և ներդրումային քաղաքականություն» (բաժանմունքի համակարգող՝ կառավարման ամբիոնի վարիչ,  ԳԱԱ ակադեմիկոս, տ.գ.դ., պրոֆեսոր...
Այսօր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում  մեկնարկեց «Տնտեսական զարգացման քաղաքականության արդի հիմնախնդիրները ՀՀ-ում» ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովը, որն անցկացվում է ՀՀ ԿԳՆ գիտության պետական կոմիտեի ֆինանսական աջակցությամբ: Գիտաժողովի լիագումար նիստը, ՀՊՏՀ ռեկտոր տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն...
‎22–րդ գիտական նստաշրջանը շարունակվեց բաժանմունքներում
«Ազգային տնտեսության մրցունակության բարձրացման հիմնախնդիրները» թեմայով 22–րդ գիտական նստաշրջանն այսօր ժամը 14.00-ից շարունակվեց բաժանմունքներում։ ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը բոլոր բաժանմունքների աշխատանքային խմբերին հղեց կոչ-հորդոր` աշխատելու կառուցողական մթնոլորտում և արդյունավետորեն:...

Работа научной конференции продолжилась в секциях
После пленарного заседания  ежегодной  научной  сессии АГЭУ «Знание, инновационность и развитие». В секциях  “Образование, наука и инновационность”, “Финансы и налоговая политика”, “Региональная экономика”, “Философские и культурные проблемы развития”, “Общие проблемы развития” 11-13 октября с докладами выступят...
24-ая  научная  сессия  АГЭУ  на  тему  «Современные  вызовы  развития»,  открытие  которой  было  вчера,  сегодня  продолжила  свою  работу  в  секциях.  Как  известно, вчера  начали  работать  3  сеции:  «Приоритеты  социально-экономического  развития», «Финансовые  рынки  и  инфраструктуры», «Международное ...
Работа научной сессии продолжилась в секциях
После   пленарного  заседания    ежегодной  научной  сессии  АГЭУ «Современные  вызовы  развития» и  перерыва  рабочий  день  сессии  продолжился  в  секциях. Координатор  секции  «Приоритеты  социально-экономического  развития», академик  НАН  РА,  доктор  экономическиз  наук, профессор, заведующий  кафедрой ...
Сегодня  в  рамках  23-ей  научной  сессии  АГЭУ    в  разных  секциях   прозвучали   доклады. С  интересными  докладами  выступили  начальник  научного  отдела  АГЭУ, к.э.н., доцент  Хорен  Мхитарян  на  тему  «Актуальные  приоритеты  управления ликвидности  банковской  системы  РА», к.ф.н., доцент Юрий  Овакимян...
Начавшая  сегодня  утром на  тему  «Актуальные  проблемы  политики  экономического  развития  в  РА»  23-яя  научная  сессия  АГЭУ  свою  работу  продолжила  в  4  секциях: «Бизнес-среда и  инвестиционная  политика» (координатор  секции  заведующий  кафедрой  управления, академик  НАН, д.э.н., профессор  Юрий ...
Сегодня  в  Армянском  государственном  экономическом  университете  началась  23-яя  научная  сессия  АГЭУ  «Актуальные  проблемы  политики  экономического  развития  в  РА»,  которая  проводится  при  финансовой  поддержке Государственного  комитета  науки    МОН  РА. Пленарное  заседание  сессии,  под председательством ...
Проректор  по  научным  вопросам  и  внешним  связям  АГЭУ  Гагик  Варданян  обратился  к  рабочим  группам всех  секций  с  наставлением работать  в  созидательной  обстановке и  продуктивно. Он  подчеркнул, что  требование роста  конкурентоспособности  национальной  экономики  направлено, в первую  очередь,...