ՀՊՏՀ ամբիոնները շարունակում են գիտահետազոտական թեմաների ներկայացումը. այսօր հանդես եկավ տնտեսամաթեմատիկական մեթոդների ամբիոնը
Տնտեսագիտական համալսարանում շարունակվում են ամբիոնային գիտահետազոտական թեմաների շուրջ հաշվետվությունների շնորհանդեսներն ու թեմատիկ քննարկումները: Այսօր հանդես եկավ տնտեսամաթեմատիկական մեթոդների ամբիոնը, մասնակցում էին ՀՊՏՀ գիտության գծով պրոռեկտոր Թաթուլ Մկրտչյանը, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի տնօրեն Դավիթ Հախվերդյանը,...
Եվրասիական տնտեսական միության մասին պայմանագրի ստորագրման 5-րդ տարեդարձի և եվրասիական ինտեգրման գաղափարի 25-ամյակի կապակցությամբ ՀՊՏՀ տնտեսամաթեմատիկական մեթոդների ամբիոնի վարիչ, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր, «Եվրասիական փորձագիտական ակումբի» անդամ Աշոտ Թավադյանը պարգևատրվել է «Եվրասիական տնտեսական միության...
«Ամբերդ»  հետազոտական  կենտրոնի խորհրդակցությունների սրահում  այսօր  հերթական գիտական սեմինարն էր՝ «ՀՀ տնտեսական զարգացման գերակայությունների գնահատում և կանխատեսում» հետազոտական ծրագրի  շրջանակներում՝   «Գերակայությունների փոփոխությունների անհրաժեշտությունը»  խորագրով:...
Պրոֆեսոր Աշոտ Թավադյանը հարցազրույց է տվել «Գոլոս Արմենի» թերթին
ՀՊՏՀ տնտեսամաթեմատիկական մեթոդների ամբիոնի վարիչ, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Աշոտ Թավադյանը հարցազրույց է տվել «Գոլոս Արմենի» թերթին, որը լույս կտեսնի վաղը: Այսօր, սակայն, թերթի էլեկտրոնային տարբերակում հարցազրույցը տեղադրված է: Աշոտ Թավադյանի հետ հարցազրույցն անմիջական արձագանքն է վերջերս «ՌԻԱ Նովոստի»...
ՀՊՏՀ պրոֆեսորը մասնակցել է «ՌԻԱ Նովոստի» լրատվական գործակալության կազմակերպած տեսակամուրջին
«ՌԻԱ Նովոստի» լրատվական գործակալությունն օրերս կազմակերպել էր Հայաստան-Ռուսաստան-Ուկրաինա-Ղազախստան տեսակամուրջ` «Համաշխարհային ճգնաժամի ազդեցությունը ԱՊՀ երկրների տնտեսության վրա» թեմայով: Տեսակամուրջին մասնակցել է ՀՊՏՀ տնտեսամաթեմատիկական մեթոդների ամբիոնի վարիչ, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Աշոտ Թավադյանը: Նրա...

Кафедры АГЭУ продолжают представлять свои научные темы
В экономическом университете продолжаются отчеты по научным темам кафедр. Сегодня настала очередь кафедры экономико-и математических методов: присутствовали проректор АГЭУ по науке Татул Мкртчян, директор исследовательского центра “Амберд” Давид Ахвердян, деканы, заведующие кафедрами, преподаватели и студенты....
Сегодня  в  конференц-зале   исследовательского  центра  «Амберд»  прошел   очередной  научный  семинар  на  тему «Необходимость  приоритетных  изменений»   в  рамках  исследовательской  программы  «Оценка  и  прогнозирование  приоритетов  экономического  развития  РА». Руководитель  исследовательской  группы,...
Заведующий  кафедрой  экономико-математических  методов  АГЭУ, д.э.н., профессор  Ашот  Тавадян  участвовал  в  состоявшемся  9-го  октября  в  Москве   научной  конференции  на  тему «Евразийская  экономическая  интеграция». Профессор  выступил  с  докладом  «Оценка  влияния  интеграционных  процессов  на  миграцию»....
Профессор Ашот Тавадян дал собеседование газете “Голос Армении”
Заведующий кафедры экономико-математических методов АГЭУ, доктор экономики, профессорАшот Тавадян дал собеседование газете ”Голос Армении”, которая выйдет в свет завтра. Сегодня,однако, собеседование опубликовано в электронном варианте.Данное собеседование стало логическим продолжением телемоста Армения-Россия-Украина-Казахстан,...
Профессор АГЭУ принял участие в телемосте, организованном информационным агенством “Риа Новости”
На днях информационное агенство “Риа Новости”организовало телемост Армения-Россия-Украина-Казахстан, по теме “Влияние мирового кризиса на экономики стран СНГ”. В телемосте принал участие заведующий кафедры экономико-математические методы АГЭУ, доктор экономики, профессор Ашот Тавадян. С его речью можете ознакомиться...