ՀՊՏՀ գիտնականները՝ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր, տ.գ.դ., պրոֆեսոր  Գագիկ Վարդանյանը, պրոֆեսորներ Միքայել Մելքումյանը, Վարդան Սարգսյանը և Աշոտ Թավադյանը, ովքեր հունվարի 15-18-ը Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահին առընթեր Ժողովրդական տնտեսության և պետական ծառայության ռուսաստանյան ակադեմիայում մասնակցել...
Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահին առընթեր Ժողովրդական տնտեսության և պետական ծառայության ռուսաստանյան ակադեմիայում հունվարի 15-ից մեկնարկած «Ռուսաստանը և աշխարհը. կայուն զարգացում» խորագրով «Գայդարյան համաժողով-2014» միջազգային գիտաժողովի շրջանակներում ՀՊՏՀ ներկայացուցչական խումբը՝ ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի...
ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Գագիկ Վարդանյանը, միկրոէկոնոմիկայի և ձեռնարկատիրական գործունեության կազմակերպման ամբիոնի վարիչ, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Միքայել Մելքումյանը, տնտեսական ինֆորմատիկայի և տեղեկատվական համակարգերի ամբիոնի վարիչ, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Վարդան Սարգսյանը և տնտեսամաթեմատիկակակն...

Ученые  АГЭУ:  проректор  АГЭУ  по  научным  вопросам  и  внешним  связям,    д.э.н., профессор Гагик  Варданян, профессоры  Микаел  Мелкумян, Вардан  Саргсян  и Ашот  Тавадян, участвовавшие  15-18  января  в  международной научной конференции «Гайдаровский  форум-2014» на  тему  «Россия  и  мир,  устойчивое ...
В  рамках  международной  конференции  «Гайдаровский  форум-2014»  на  тему  «Россия  и  мир: устойчивое  развитие», начавшейся  15-го  января  в  Российской  академии  народного  хозяйства  и  государственной  службы  при  Президенте  Российской  Федерации,  группа  представителей  АГЭУ:  проректор  АГЭУ  по ...
Сегодня  в  Российской  академии  народного  хозяйства  и  государственной  службы  при  Прeзиденте  Российской  Федерации  началась  международная  научная  конференция «Гайдаровский  форум-2014» на  тему  «Россия  и  мир,  устойчивое  развитие», в  которой, как  раньше  сообщали,   участвуют  и  ученые  АГЭУ:...
Проректор  АГЭУ  по  научным  вопросам  и  внешним  связям, д.э.н., профессор  Гагик  Варданян, заведующий  кафедрой  микроэкономики  и организации  предпринимательской  деятельности, д.э.н., профессор  Микаел  Мелкумян, заведующий  кафедрой  экономической  информатики  и  информационных  систем, д.э.н., профессор ...