Գեղեցիկ խոսքի իսկական տոնահանդես. ամփոփվեցին «Պարույր Հայկազն» երիտասարդ ճարտասանների մրցույթի արդյունքները
ՀՊՏՀ մեծ հանդիսասրահում այսօր շարունակվեց «Պարույր Հայկազն» երիտասարդ ճարտասանների մրցույթը, որը դարձավ գեղեցիկ խոսքի իսկական տոնահանդես: 14 մասնակից գրագետ շարադրանքով, տրամաբանված ու համոզիչ ներկայացրեց իր ասելիքը` ճարտասանական ունակություններով բավականություն պատճառելով հանդիսատեսին: Նրանց ելույթները գնահատեց...
Հնչեց գեղեցիկ, հայեցի խոսք. այսօր մեկնարկեց «Պարույր Հայկազն» երիտասարդ ճարտասանների մրցույթը
Այսօր մեծ հանդիսասրահում մեկնարկեց «Պարույր Հայկազն» երիտասարդ ճարտասանների մրցույթը, որին մասնակցության հայտ էին ներկայացրել 28 ուսանող ճարտասաններ ինչպես ՀՊՏՀ տարբեր ֆակուլտետներից, այնպես էլ Եղեգնաձորի մասնաճյուղից: Ուսանող ճարտասանների ելույթներից առաջ անցկացվեց վիճակահանություն և հայտնի դարձավ ելույթների...
Մայիսի 20-ին տեղի կունենա «Պարույր Հայկազն» երիտասարդ ճարտասանների մրցույթը
Սիրելի’ ՀՊՏՀ-ականներ, մայիսի 20-ին, ժամը 14.00-ին մեծ դահլիճում տեղի կունենա «Պարույր Հայկազն» երիտասարդ ճարտասանների մրցույթը, որին մասնակցելու համար այս պահի դրությամբ հայտագրվել են տարբեր ֆակուլտետների 32 ուսանող: Այս մասին լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց մրցույթի նախաձեռնող ու կազմակերպիչ,...
Մայիսի 13-ին տեղի կունենա « Պարույր Հայկազն» ճարտասանների մրցույթի մասնակիցների հայտագրումը
Սիրելի’ ՀՊՏՀ-ականներ, շուտով տեղի կունենա « Պարույր Հայկազն» երիտասարդ ճարտասանների մրցույթը, որին կարող են մասնակցել բոլոր ֆակուլտետների ուսանողները: 1998 թվականից անցկացվող, ավանդույթի ուժ ստացած այս մրցույթի նախաձեռնողն ու կազմակերպիչն է կառավարման ամբիոնի պրոֆեսոր Վալերի Միրզոյանը, ում սիրով աջակցում է ՀՊՏՀ...
Մրցեցին երիտասարդ ճարտասանները
Դեկտեմբերի 15-ին ՀՊՏՀ մեծ հանդիսասրահում տեղի ունեցավ «Պարույր Հայկազն» երիտասարդ ճարտասանների մրցույթը, որին մասնակցում էին կառավարման ֆակուլտետի ուսանողները: «Հայազգի մեծն փիլիսոփա Պարույր Հայկազնի արձանը դեռևս կենդանության օրոք կանգնեցվել է Հռոմի հրապարակներից մեկում` հետևյալ մակագրությամբ. «Աշխարհի թագուհի Հռոմը` ճարտասանության արքային»»,- մասնակիցներին տեղեկացրեց մրցույթի կազմակերպիչ, կառավարման ամբիոնի դոցենտ Վալերի Միրզոյանը և մաղթեց, որ Պարույր Հայկազնի հետևորդներ լինեն նաև ճարտասան ուսանողների...

Сегодня  в  большом  актовом  зале  АГЭУ  продолжился  конкурс  молодых  ораторов  «Паруйр Айказн»,  который  стал  настоящим  праздником  красивого  слова.  14 участников  грамотным  изложением,   логически  и  убедительно  представили  свою  речь, ораторскими  умениями  предоставили  удовольствие  зрителю. ...
Сегодня  в  большом  актовом  зале  начался  конкурс  молодых  ораторов «Паруйр  Айказн», зявки  на  участие  в  котором  представили  28  студентов-ораторов  как  из  разных  факультетов  АГЭУ, так  и  из  Ехегнадзорского  филиала. Перед  выступлениями  ораторов  была  проведена    жеребьевка и  стала  ясна ...
Дорогие  университетовцы, 20-го  мая  в  14.00  в  актовом  зале  состоится  конкурс  молодых  ораторов  «Паруйр  Айказн»,   для  участия  в  котором  к  этому  моменту  уже  пред’явили  заявки  32  студента   различных  факультетов.  Об  этом  сообщил  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  инициатор ...
Дорогие  университетовцы, скоро  состоится  конкурс  молодых  ораторов «Паруйр  Айказн»,  в  котором  могут  участвовать  студенты  всех  факультетов.  Инициатором  и  организатором  этого  конкурса, проводившего с  1998  года  и  ставшего  традицией,  является  профессор  кафедры  управления  Валерий  Мирзоян, ...