ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի և ֆինանսներ ամբիոնի երաշխավորությամբ լույս է տեսել տ.գ.դ., դոցենտ, «Ֆինանսական ներգրավվածություն» գիտաուսումնական լաբորատորիայի տնօրեն Սերգեյ Սուքիասյանի «Վարկի օգտագործման տոկոսադրույք: Նվազման հեռանկարներ (ՀՀ առևտրային բանկերի նյութերով)» հեղինակային հրատարակությունը: Այս մասին մեզ...
Մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի չինական սրահում երեկ ֆակուլտետային նիստով մեկնարկեց ՀՊՏՀ Ուսանողական գիտական ընկերության գարնանային նստաշրջանը: Մասնակցում էին ուսանողների և շրջանավարտների հետ աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանը, ֆակուլտետի դեկան Թաթուլ Մկրտչյանը, դեկանի տեղակալ Վադիմ Գրիգորյանը,...
Հետազոտում են մագիստրանտները. շնորհանդեսներ՝ քննություններին ընդառաջ
Բնօգտագործման տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Սուրեն Գևորգյանը մագիստրոսական խմբերում կիրառում է դասավանդման նոր մոտեցումներ՝ նպատակ ունենալով ուժեղացնել գիտահետազոտական բաղադրիչը: Արդեն 3-րդ տարին է՝ բնօգտագործման տնտեսագիտություն մասնագիտացման ուսանողները, քննություններին ընդառաջ, քննական թեմաներով...
2017-2018 ուսումնական տարվա ընդունելության արդյունքների ներկայացմամբ՝ ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր, ընդունող հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Պարույր Քալանթարյանի զեկուցմամբ, այսօր սկսվեց ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի հերթական նիստը: Ինչպես ներկայացրեց պրոռեկտորը, ընդունող հանձնաժողովն աշխատել է մայիսի 5-ից...
Վիճակագրական խնդիրների շուրջ գիտական սեմինար՝ մասնագիտական ամբիոնում
Հոկտեմբերի 26-ին տեղի ունեցավ վիճակագրության ամբիոնի սեմինարը, որի ընթացքում ներկայացվեցին «ՀՀ տնտեսական զարգացման և բնակչության աղքատության գնահատման վիճակագրական հիմնախնդիրները» ամբիոնային գիտահետազոտական թեմայի շրջանակներում ստացված որոշ արդյունքներ: Սեմինարին մասնակցում էին ամբիոնի վարիչի պաշտոնատար, դոցենտ...
ՀՊՏՀ-ում գիտահետազոտական բաղադրիչի ամրապնդմանը և ամբիոնների գիտական գործունեության աշխուժացմանը միտված սեմինարների շարքն այսօր շարունակեց մակրոէկոնոմիկայի ամբիոնը: Ներկայացվեց «ՀՀ մակրոտնտեսական իրավիճակը և հեռանկարները» թեման, որը ամբիոնի պրոֆեսորադասախոսական կազմի մի շարք ներկայացուցիչներ հետազոտել...
Ամբիոնային գիտահետազոտական թեմաների շրջանակներում ՀՊՏՀ ամբիոնների մասնակցությամբ իրականացվող գիտական սեմինարների շարքը այսօր շարունակեց միկրոէկոնոմիկայի և ձեռնարկատիրական գործունեության կազմակերպման ամբիոնը. մասնակցում էին գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը և ամբիոնի աշխատակազմը՝ վարիչ,...

По рекомандации финансового факультета и кафедры финансов АГЭУ вышла авторская публикация д.э.н., доцента, директора научно-учебной лаборатории “Финансовая вовлеченность” Сергея Сукиасяна “Процентная ставка за использование кредита: перспективы снижения (по материалам коммерческих банков РА) ”. Об этом нам сообщил...
В китайской аудитории факультета маркетинга и организации бизнеса вчера стартовал весенняя сессия Студенческого научного общества. Присутствовали проректор по работе со студентами и выпускниками Севак Хачатрян, декан факультета Татул Мкртчян, заместитель декана Вадим Григорян, начальник отдела науки и аспирантуры...
Изучают магистранты: презентации перед экзаменами
Заведующий кафедрой экономики природопользования, профессор Сурен Геворгян в магистерских группах применяет новые подходы в обучении с целью укрепления научно-исследовательского компонента. Уже 3-ий год студенты специальности “Экономика природопользования”, навстречу экзаменам, выполняют исследовательские работы...
Сегодня проректор по учебно-методическим работам, заместитель председателя приемной комиссии Паруйр Калантарян сегодня начал очередное заседание ученого совета с представленем итогов приема на 2017-2018 учебный год. Как представил проректор, работа приемной комиссии продлилась  с 5 мая по 5 ноября, процесс был...
26 октября состоялся семинар кафедры статистики, в ходе которого были представлены некоторые результаты в рамках кафедральной научно-исследовательской темы: “Статистические проблемы экономического развития и оценки бедности населения”. В семинаре приняли участие исполняющий обязанностей заведующего кафедрой,...
Серию семинаров, направленных на укрепление в АГЭУ научно-исследовательского составляющего и активацию научной деятельности кафедр сегодня продолжила кафедра макроэкономики. Была представлена тема: «Макроэкономическое состояние РА и перспективы», которая была исследована представителями профессорско-преподавательского...
Сегодня в рамках кафедральных научно-исследовательских тем  серию научных семинаров с участием кафедр АГЭУ продолжила кафедра микроэкономики и организации предпринимательской деятельности: присутствовали проректор АГЭУ по науке и внешним связям Гагик Варданян и аппарат кафедры во главе с заведующим кафедрой,...
В зале заседаний АГЭУ сегодня прошло первое в 2017г. заседание ученого совета во главе с ректором, профессором, председателем ученого совета Корюном Атояном. С информацией вы можете ознакомиться на армянской версии сайта по следующей ссылке. Отдел информации и связей с общественностью