Դիտումների քանակ՝ 1599
Կորպորատիվ կառավարման կենտրոնը, Միջազգային մասնավոր ձեռնարկատիրության կենտրոնի (CIPE) հետ համագործակցության շրջանակներում, սեպտեմբերի 26-ին կազմակերպել էր «Կոռուպցիայի դեմ պայքարում բիզնեսի համատեղ գործողությունների նշանակությունը» թեմայով կլոր սեղան-քննարկում: Ի թիվս բիզնես հանրության, բանկային, հասարակական և գիտակրթական համակարգի ներկայացուցիչների՝ միջոցառմանը մասնակցել է ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի ավագ փորձագետ, պրոֆեսոր Սամվել Ավետիսյանը:
Ինչպես հայտնում են «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնից, կլոր սեղանի մասնակիցներն ակտիվ քննարկում են ծավալել Կորպորատիվ կառավարման կենտրոնի տնօրեն Նարինե Մելիքյանի և Միջազգային մասնավոր ձեռնարկատիրության կենտրոնի հակակոռուպցիոն և կառավարման կենտրոնի տնօրեն Ֆրանկ Բրաունի ելույթների շուրջ: Հատկապես հետաքրքրություն է առաջացրել Թաիլանդի, Ուկրաինայի, Մոլդովայի և այլ երկրների հակակոռուպցիոն փորձի վերլուծությունը և դրանց հետ ՀՀ-ում ընթացող գործընթացների համադրումը:
Պրոֆեսոր Սամվել Ավետիսյանի խոսքով՝ կլոր սեղան-քննարկումը կարևոր էր Հայաստանում այդ արժեքավոր փորձի ներդրման մեխանիզմների քննարկման առումով: ՀՊՏՀ պրոֆեսորը նկատում է սակայն, որ այդ փորձի ներդրումը Հայաստանում կպահանջի հսկայածավալ ջանքեր՝ ինչպես կառավարության, այնպես էլ գիտական հանրույթի և քաղաքացիական հասարակության կողմից:

26 сентября Центр корпоративного управления организовал дискуссию за круглым столом на тему «Значение совместных предприятий в борьбе с коррупцией» в рамках сотрудничества с Центром международного частного предпринимательства (CIPE). В мероприятии принял участие ведущий эксперт исследовательского центра АГЭУ «Амберд», профессор Самвел Аветисян.
Как сообщают из исследовательского центра “Амберд”, участники круглого стола активно обсуждали выступления директора Центра корпоративного управления Нарине Меликян и Фрэнка Брауна, директора Центра международного частного предпринимательства. Особый интерес вызвал анализ антикоррупционного опыта Таиланда, Украины, Молдовы и других стран и сравнение процессов в Армении с ними.
По словам профессора Самвела Аветисяна, круглый стол был важен с точки зрения обсуждения механизмов внедрения этого ценного опыта в Армении. Однако профессор АГЭУ отмечает, что внедрение этого опыта в Армении потребует значительных усилий как со стороны правительства, так и научного сообщества и гражданского общества.