Դիտումների քանակ՝ 1698
ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի ուսանողներն այսօր ունկնդրեցին արտալսարանային դասախոսություն, որը մանրամասն լուսաբանում էր թվային մարքեթինգի, մասնավորապես ֆեյսբուքյան հոլովակների պատրաստման յուրահատկությունների վերաբերյալ: Մարքեթինգի ամբիոնի վարիչի պոշտոնակատար Վադիմ Գրիգորյանի հրավերով վարպետաց դասը վարեց Ucom ընկերության թվային մարքեթինգի մասնագետ, ՀՊՏՀ շրջանավարտ Տիգրան Մկրտչյանը:
Մեզ հետ զրույցում, հիմնավորելով միջոցառման անցկացման նպատակը, Վադիմ Գրիգորյանը նշեց, որ թվային մարքեթինգին առնչվող թեմաները ուսանողների ուշադրության կենտրոնում են, և նկատի առնելով, որ ամբիոնում չկան նեղ մասնագետներ՝ կազմակերպվում են արտալսարանային դասախոսություններ:
«Մեկ հանգամանք ևս ընդգծենք՝ գործնական ոլորտից հրավիրում ենք հենց մեր շրջանավարտներին, որովհետև նրանք ավելի լավ են պատկերացնում, թե ուսանողն ինչ լրացուցիչ տեղեկատվության, գործնական գիտելիքի կարիք ունի»,-ասաց ամբիոնի ղեկավարը:
Բանախոսության սկզբում Տիգրան Մկրտչյանը շեշտադրեց, որ ֆեյսբուքյան հոլովակները արդիական են, և ի տարբերություն օրինակ YouTube-ի՝ զգալիորեն մեծ ներգրավվածություն (Engagement) է  ապահովում, և կարևոր է, որ մարքեթոլոգները տիրապետեն դրա պատրաստման հմտություններին: Մասնագետը հետաքրքիր մատուցմամբ մեկնաբանեց, թե որ հոլովակներն են ազդեցիկ, ինչ մեթոդներ ու գործիքներ են խորհուրդ տրվում կիրառել: Հընթացս ցուցադրվում էին հոլովակներ, որոնց մասին կարծիք էր հայտնում նաև լսարանը:

Сегодня студенты факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ прослушали внеаудиторную лекцию, которая подробно освещала цифровой маркетинг, в частности особенности создания фейсбуковских клипов. По приглашению исполняющего обязанности заведующего кафедрой маркетинга Вадима Григоряна, занятие провел специалист цифрового маркетинга компании Ucom, выпускник АГЭУ Тигран Мкртчян.
В беседе с нами, обосновав цель проведения мероприятия, Вадим Григорян отметил, что темы, касающиеся цифрового маркетинга находятся в центре внимания студентов и учитывая, что на кафедре нет узких специалистов, организованы внеаудиторные лекции.
"Подчеркнем еще одно обстоятельство, мы приглашаем наших выпускников из практической сферы, потому что они лучше представляют, какая дополнительная литература и практические знания необходимы студенту"- сказал руководитель кафедры.
В начале своего занятия Тигран Мкртчян подчеркнул, что фейсбуковские ролики являются актуальными, и в отличие от YouTube например, обеспечивают больше просмотров и важно, чтоб маркетологи владели навыками их создания. Специалист интересно приподнес тему, какие клипы оказывают большее влиялие, какие методы и инструменты необходимо использовать для привлечения большей аудитории (Engagements). Параллельно были продемонстрированы ролики, о которых аудитория высказывала свое мнение.