Այսօր «Հայաստան» մարզական ընկերության մարզադաշտում (նախկին «Սպարտակ» մարզադաշտ) մեկնարկեց ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի շրջանակում անցկացվող կրոսավազքի առաջնությունը: Մասնակցեցին ՀՀ տարբեր բուհերի, ինչպես նաև Արցախի պետական համալսարանի աղջիկների և տղաների 10 հավաքականներ:
ՀՊՏՀ վազորդ տղաներն ու աղջիկները, որոնք նույնպես մասնակցում էին այս մրցաշարին, մարզադաշտ եկել էին հաղթելու ցանկությամբ: Առաջինը վազքուղի դուրս եկան աղջիկների հավաքականները, որոնց հաջորդեցին տղաները: ՀՊՏՀ թե’ աղջիկների, թե’ տղաների հավանքականները զբաղեցրին 4-րդ հորիզոնականը` չկարողանալով առաջ անցնել ուժեղ մրցակիցներից:
Մրցանակային տեղերը բաշխվեցին հետևյալ կերպ` աղջիկների մրցաշարում առաջին տեղը զբաղեցրին Երևանի պետական համալսարանի, 2-րդը` Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի, 3-րդը`Վանաձորի պետական մանկավարժական ինստիտուտի վազորդուհիները, տղաների մրցաշարում 1-ինը Արցախի պետական համալսարանի, 2-րդը` Երևանի պետական համալսարանի, 3-րդը` Վանաձորի պետական մանկավարժական ինստիտուտի հավաքականներն էին:

Количество просмотров: 940
Сегодня  в стадионе  спортивного  общества  "Айастан" (в  прошлом  стадион  "Спартак") началось  первенство  по  кроссу  в  рамках  14-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  вузов  РА.   Участвовали  10 женских  и  мужских   команд  из разных  вузов  Армении, а  также  Арцахского  государственного  университета. Бегуны,  парни  и  девушки  АГЭУ, которые  также  участвовали  в  этом  соревновании,  пришли  в  стадион  с  желанием  победить. Первыми  на  беговую  дорожку  вышли  женские  команды, за  кем  последовали  и  мужские.  И  женская,  и  мужская  команды  АГЭУ  заняли  4-ое  горизонтальное  место,  не  сумев  опередить  сильных  соперников.
Призовые  места  распределились  следующим  образом: в  женском  соревновании  первое  место  заняли  спортсменки  Ереванского  государственного  университета, 2-ое  место -  государственного  лингвистического  университета  им. В. Брюсова, 3-е  место -  Ванадзорского  государственного  педагогического  института; в  мужском  соревновании  1-ое  место  заняла  команда  Арцахского  государственного  университета, 2-ое  место  -  Ереванского  государственного  университета, 3-е  место -  Ванадзорский  государственный  педагогический  институт.