Դիտումների քանակ՝ 2050
«Ինգո Արմենիա» ապահովագրական ընկերության ներկայացուցիչներն այսօր մեր համալսարան էին եկել՝ ուսանողներին իրազեկելու, թե ինչպես կարող են ուսումն ու աշխատանքը համատեղել, գործնական գիտելիք ու փորձ ձեռք բերել: «Խոսքը, մասնավորապես ապագայի գործակալի աշխատանքի մասին է»,-ասաց ընկերության Դեմիրճյան մասնաճյուղի տնօրեն Վահագն Ղազարյանը, ով և հանդես եկավ բանախոսությամբ՝ ներկայացնելով իրենց ընկերությունն ու  պարզաբանելով աշխատանքային առաջարկությունը: ՀՊՏՀ շարունակական կրթության և կարիերայի կենտրոնի կազմակերպած հանդիպմանը ներկա էին ապահովագրական գործ, ֆինանսներ և այլ մասնագիտություններ ուսումնասիրող ուսանողներ:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը տնօրենի հետ զրուցել է «Ինգո Արմենիա»-ի ընձեռած աշխատանքի  հնարավորության առավելությունների, ՀՊՏՀ ուսանողների և շրջանավարտների  մրցունակության  մասին:
«Երիտասարդներին (ուսանողներին) առաջարկում ենք շահավետ, ոչ ֆիքսված գրաֆիկով աշխատանք: Այս դեպքում նրանք են ընտրում՝ որ ժամերին աշխատեն, վաստակում են գումար, զարգացնում մասնագիտական հմտությունները, կարիերա սկսում»,-ասում է գործատուն ու ընդգծում, որ իրենց ընկերության աշխատակիցների շուրջ 50 տոկոսը ՀՊՏՀ շրջանավարտ կամ ուսանող են, իսկ սա, անշուշտ,  հավաստիացումն է այն բանի, որ նրանք մրցունակ են:
Վահագն Ղազարյանը շեշտադրում կատարեց այն հանգամանքի վրա, որ կարևորն առաջին քայլն անելն ու  աշխատաշուկա մուտք գործելն է.  «Ինգո Արմենիա»-ն ճկուն աշխատելաոճ ունի և խրախուսում է բանիմաց ու  եռանդուն երիտասարդներին, աջակցում նրանց մասնագիտական առաջընթացին: Օրինակ, ինքն էլ երիտասարդ է և սկսել է ապահովագրական գործակալի աշխատանքից, այժմ արդեն մասնաճյուղերից մեկն է ղեկավարում:
Հանդիպման ավարտին ուսանողներից հավաքագրվել են նրանց ինքնակենսագրականները՝ հետադարձ կապ հաստատելու և աշխատանքային համագործակցությունն սկսելու համար:

Количество просмотров: 1917
Представители страховой компании «Инго Армения» сегодня пришли в наш университет, чтобы осведомлять студентов, как они могут совмещать учебу с работой, получить практические знания и опыт. «Речь идет, в частности о работе агента будущего», сказал директор филиала Демирчяна Ваагн Казарян, который выступил с докладом, представив компанию и  разъяснив рабочее предложение. На встрече, организованной Центром непрерывного образования и карьеры присутствовали студенты, изучающие следующие специальности: страховое дело, финансы и т.д.
В беседе с отделом информации и связей с общественностью побеседовал с директором “Инго Армения” о привилегиях работы в “Инго Армения”, конкурентоспособности студентов и выпускников АГЭУ.
“Молодым людям (студентам) предлагается выгодная, работа с гибким нефиксированным графиком. В этом случае они выбирают  рабочие часы, зарабатывают деньги, развивают профессиональные навыки, начинают карьеру”, - говорит работодатель и подчеркивает, что около 50 процентов сотрудников компании являются студентом или выпускником АГЭУ, и это безусловно говорит о том, что они конкурентоспособны.
По словам Ваагна Казаряна, важен первый шаг. У «Инго Армении» гибкий график работы и поощряет знающих и увлеченных молодых людей. Например, он тоже молод, и свою карьеру начал с работы страхового агента, а сейчас руководит одним из филиалов компании.