Երեկ՝ մայիսի 21-ին, հրաձգության առաջնությամբ մեր համալսարանում ազդարարվեց «Ուսանողական գարուն–2018» մարզամշակութային փառատոնի մեկնարկը, որն ավանդաբար իր շուրջ է համախմբում բոլոր ֆակուլտետների շնորհալի մարզիկներին, երգիչ-երգչուհիներին, ուրախներին ու հնարամիտներին, ինչպես նաև մարզասեր ու մշակութասեր երկրպագուներին:
Մարզամշակութային փառատոնի սկիզբն ազդարարվեց հրաձգության մրցումով, որին մասնակցում էին յուրաքանչյուր ֆակուլտետից 3 մարզիկ՝ 1 աղջիկ և 2 տղա: Մրցապայքարի արդյունքում 3-րդ հորիզոնականը զբաղեցրեց մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման (89 միավոր), 2-րդ հորիզոնականը՝ կառավարման (111 միավոր), իսկ 1-ին հաղթական հորիզոնականը՝ հաշվապահական հաշվառման և աուդիտ (113 միավոր) ֆակուլտետների թիմերըը: Մրցավարներն էին ֆիզդաստիարակության, արտակարգ իրավիճակների և քաղպաշտպանության ամբիոնի դոցենտ Հակոբ Կյոկչյանը (հրաձգության սեկցիայի մարզիչ) և դասախոս Արման Գուլյանը:
Ուսանողական խորհրդի նախագահ Հովհաննես Հարությունյանի հավաստմամբ՝ այս տարի նույնպես փառատոնը կընթանա հագեցած ու բազմաբովանդակ ծրագրով՝ մարզական առաջնություններով, մայիսի 30-ին կկայանա փառատոնը եզրափակող մշակութային գալահամերգը, իսկ այսօր կանցկացվեն թենիսի մրցումները:

Вчера, 21 мая в нашем университете был дан старт спортивно-культурному фестивалю «Студенческая весна - 2018», который традиционно объединяет вокруг себя одаренных спортсменов, певцов-певиц, веселых и находчивых, а также поклонников спорта и культуры.
Спортивно-культурного фестиваль начался с конкурса по стрельбе, в котором участвовали по 3 спортсмена от каждого факультета – одна девочка и два мальчика. В результате конкурса 3 место заняла команда факультета маркетинга и организации бизнеса (89 очков), 2-е место – команда факультета управления (111 очков), а первое место – команда факультета бухгалтерского учета и аудита (113 очков).
Судьями игры выступили доцент кафедры физического воспитания, по ЧС и ГО Акоп Кекчян (тренер секции по стрельбе) и преподаватель Арман Гулян.