Ապագա միջազգայնագետներն այցելել են Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակ
Միջազգային արժութաֆինանսական հարաբերությունների մասնագիտացման մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանողները ապրիլի 29-ին, միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի ասիստենտ, տ.գ.թ. Ալբերտ Հայրապետյանի նախաձեռնությամբ և ուղեկցությամբ այցելել են Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակ: Այցելությունը «Միջազգային...
ՀԱՊԿ խորհրդի խաղ-մոդել. մասնակցում էին միջազգայնագետ մագիստրանտները
Միջազգային արժութաֆինանսական հարաբերություններ մասնագիտության 1-ին կուրսի մի խումբ առկա ուսուցման մագիստրանտներ այսօր «Միջազգային կազմակերպություններ» դասընթացի շրջանակում, որի դասախոսն է միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի ասիստենտ, տ.գ.թ. Ալբերտ Հայրապետյանը, կազմակերպել էին Հավաքական...
ՀՊՏՀ միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի ղեկավար, տ.գ.դ., դոցենտ Դիանա Գալոյանը և ասիստենտ, տ.գ.թ. Սուսաննա Աղաջանյանը «Էրազմուս+» ծրագրով ապրիլ-մայիս ամիսներին բանախոսել են եվրոպական համալսարաններում: Դիանա Գալոյանը մայիսի 8-12-ը Աթենքի (Հունաստան) տնտեսագիտության և բիզնեսի համալսարանում...
«Բաց դասի» կազմակերպման նոր մոտեցում. քննարկում ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետում
Այսօր ՀՊՏՀ տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետում, միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի նախաձեռնությամբ, մագիստրանտների մասնակցությամբ, տեղի ունեցավ «Բաց դաս», որը տարբերվեց «բաց դասերի» կազմակերպման «ավանդական» եղանակից: «Բաց դասի» կազմակերպիչներից...
ՀՊՏՀ մագիստրանտները ներկայացրեցին աշխարհի տարբեր երկրների զբոսաշրջության ոլորտը
ՀՊՏՀ միջազգային տնտեսական հարաբերություններ մասնագիտության 2-րդ կուրսի մագիստրանտերը «Միջազգային զբոսաշրջություն» դասընթացի շրջանակներում (ղեկավար միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի դոցենտ Դավիթ Հախվերդյան) այսօր պաշտպանեցին իրենց գիտահետազոտական աշխատանքները` նվիրված աշխարհի երկրների զբոսաշրջությանը:...
ՀՊՏՀ տնտեսության կարգավորման և ՄՏՀ ֆակուլտետում կքննարկվեն արժութային հարաբերությունները
Մայիսի 22-ին, ժամը 14.00-ին ՀՊՏՀ տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի մակրոտնտեսական կանխատեսում և քաղաքականություն մասնագիտության 3-րդ կուրսում կկազմակերպվի բաց դաս` նվիրված արժութային հարաբերություններին: Դասը կվարի մակրոէկոնոմիկայի ամբիոնի դոցենտ Գայանե Ավագյանը:Բաց դասը...

Группа студентов 1-ого курса очной магистратуры, специальности международные валютно-финансовые отношения, сегодня в рамках предмета “Международные организации”, преподавателем которого является ассистент кафедры международные экономические отношения к.э.н. Альберт Айрапетян, организовали игру-модель совета Организации...
Руководитель кафедру междурнародных экономических отношений АГЭУ, д.э,н., доцент Диана Галоян и ассистент, к.э.н. Сусанна Агаджанян по программе «Эразмус +» в марте и апреле побывали в европейских университетах.  Диана Галоян 8-12 мая в Афинском университете экономики и бизнеса выступила с лекциями: «Перспективы...
Новый подход к организации «Открытого урока»: обсуждение в факультете РЭ и МЭО
Сегодня  в  факультете АГЭУ   регулирование  экономики  и  международных  экономических  отношений, по  инициативе  кафедры  международных  экономических  отношений  с  участием  магистрантов, состоялся   «Открытый  урок», который  отличился  от  «традиционного» способа  организации  «открытых  уроков». Один  из ...
Магистранты 2-го курса АГЭУ по специальности международные экономические отношения в рамках курса “Международный туризм” ( руководитель доцент кафедры международные экономические отношения Давид Ахвердян) сегодня защитили свои научноисследовательские работы, посвященные туризму стран мира. Магистранты с помощью...
22 мая в 14.00 на факультете экономического регулирования и международных экономических отношений на 3 курсе специальности макроэкономическое прогнозирование и политика будет организован открытый урок, посвященный ценовым отношениям. Урок проведет доцент кафедры макроэкономика Гаяне Авагян. Открытый урок состоится...