Վերլուծվեցին ՀՀ և տարբեր երկրների մակրոտնտեսական ցուցանիշները
Սեմինարներից հերթականը մակրոէկոնոմիկայի ամբիոնինն էր, որի ներկայացուցիչներն այսօր հանդես եկան մեր երկրի, զարգացող և զարգացած երկրների մակրոտնտեսական ցուցանիշները բնութագրող գիտական հետազոտություններով: Մասնակցում էին գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը, մակրոէկոնոմիկայի ամբիոնի ղեկավար,...
Գիտական զեկուցումներով հանդես եկան կառավարչական հաշվառման և աուդիտի ամբիոնի ներկայացուցիչները
Այսօր կայացավ նաև կառավարչական հաշվառման և աուդիտի ամբիոնի գիտական սեմինարը՝ «Ֆինանսական և տնտեսական ռիսկերի վերլուծությունը» և «Կառավարչական հաշվառում» խորագրերով: Բանախոսներն էին ամբիոնի դոցենտ, տ.գ.թ. Վահան Բաբայանը, ամբիոնի վարիչ, տ.գ.դ., դոցենտ Լիանա Գրիգորյանը և տ.գ.թ., դոցենտ Աիդա Սարդարյանը: Սեմինարին...
Արդիական հարցեր՝ կոմերցիայի և բիզնեսի կազմակերպման ամբիոնի սեմինարում
Տնտեսագիտության թեկնածու, ՀՊՏՀ հակաճգնաժամային և զբոսաշրջության կառավարման ամբիոնի դասախոս Գայանե Թովմասյանը հանդես է եկել միջազգային հրատարակություններում: “Armenian gastronomy and tourism” («Հայկական խոհանոցը և զբոսաշրջությունը») գիտական հոդվածը լույս է տեսել 2016թ. մարտի 30-31-ը Լեհաստանի Գդանսկ քաղաքում...

Очередной семинар состоялся на кафедре макрэокономики, представители которой выступили с научными исследованиями, характеризующими макроэкономические показатели нашей страны, развивающихся и развитых стран. Участвовали проректор по науке и внешним связям Гагик Варданян, руководитель кафедры макроэкономики, к.э.н....
Сегодня состоялся научный семинар кафедры управленческого учета и аудита под заголовком: «Анализ финансово-экономических рисков» и «Управленческий учет». Доклады представили доцент кафедры, к.э.н. Ваган Бабаян, заведующий кафедрой, д.э.н., доцент Лиана Григорян и к.э.н., доцент Аида Сардарян. На семинаре присутствовали...
В центре внимания исследователей кафедры коммерции и организации бизнеса находятся следующие темы: «Современные методы оценки эффективности бизнеса» и «Проблемы безопасности обогащения пшеничной муки». Сегодня вышеуказанные темы были обсуждены на кафедральном семинаре. Присутствовали проректор по науке и внешним...
Кандидат экономических наук, преподаватель кафедры антикризисного управления и управления туризмом Гаяне Товмасян выступила в международных издательствах. Научная статья “Armenian gastronomy and tourism” (Армянская кухня и туризм) вышла в свет в сборнике материалов научной конференции “Актуальные научные проблемы....