Խոսքի զարգացումը՝ անգլախոսների ակումբի քննարկման թեմա
Անգլախոսների ակումբի հերթական նիստն այսօր կրկին անցավ բովանդակային ու հետաքրքրական: Դասախոսության էր հրավիրված դոկտոր Պամելա Կարգը, իսկ թեման “Public speaking” –ն էր: ՀՊՏՀ լեզուների ամբիոնի վարիչի ժամանակավոր պաշտոնակատար, դոցենտ Սուսաննա Չալաբյանը, ներկայացնելով բանախոսին, տեղեկացրեց, որ հյուրը՝ դոկտոր...
ՀՊՏՀ անգլախոսների ակումբի անդամների հերթական հանդիպումն այսօր էր: Ուսանողների համար բանախոսությամբ կրկին հանդես եկավ «ԱՄՆ Խաղաղության կորպուս/Հայաստան» կամավորական կազմակերպության անդամ Բրայան Սալիբան, ով նաև ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում դասավանդում է անգլերեն և մասնաճյուղի Տնտեսագիտական հետազոտությունների...
ՀՊՏՀ-ում գործում է անգլախոսների ակումբ. գործունեության մեկնարկը՝ ՀՀ ԿԲ ներկայացուցչի հետ հանդիպմամբ
Տնտեսագիտական համալսարանի նիստերի սրահում այսօր նորաստեղծ «Անգլախոսների ակումբի» հյուրն էր Կենտրոնական բանկի իրավաբանական վարչության պետ Վարուժան Ավետիքյանը: Հանդիպմանը մասնակցում էին ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը, լեզուների ամբիոնի վարիչի ժ/պ Սուսաննա Չալաբյանը, նույն...

Развитие речи – тема обсуждения клуба для английскоговорящих
Очередное заседание клуба для английскоговорящих сегодня вновь было весьма интересным и содержательным. Для чтения лекции была приглашена доктор Памела Карг, а тема называлась “ Public speaking ” Врио заведующего кафедрой языков Сусанна Чалабян, представила докладчицу и отметила, что гость – Памела Карг, имеет...
Сегодня состоялась очередная встреча членов клуба для английскоговорящих АГЭУ. С докладом опять выступил челн волонтерской организаии “Корпус мира США/Армения” Браян Салиба, который также преподает английский язык в Егегнадзорском филиале АГЭУ и является основателем Центра экономических исследований. Студенты...
В АГЭУ действует клуб для английскоговорящих. старт дан встречей с представителем ЦБ РА
Сегодня в зале заседаний гостем новосозданного «Клуба для английскоговорящих» стал руководитель юридического отдела Центрального банка Варужан Аветикян. На встрече присуствовали проректор по науке и внешним связям Гагик Варданян, в.и.о. заведующего кафедрой языков Сусанна Чалабян, лектора той же кафедры. Гагик...