Ուսանողների միջազգային օրվա առիթով ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը շնորհավորանքի խոսք է հղել բուհի ուսանողներին
Սիրելի ուսանողներ, գործընկերներ, ուսանողների միջազգային օրվա առիթով ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը շնորհավորանքի խոսք է հղել: Ուսանողներին ուղղված համալսարանի ղեկավարի շնորհավորանքի խոսքը ներկայացնում ենք ստորև. Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի սիրելի ուսանողներ Այսօր տոնում ենք ուսանողների միջազգային...
ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը շնորհավորանք է հղել ուսանողներին
ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը շնորհավորանք է հղել ուսանողների միջազգային օրվա կապակցությամբ, որը ներկայացնում ենք ստորև.Սիրելի ուսանողներ, սրտանց և ջերմությամբ շնորհավորում եմ ձեզ ուսանողության միջազգային օրվա կապակցությամբ։Ակնհայտ է, որ տարեցտարի մեր երկրում առավել բարենպաստ պայմաններ են ստեղծվում ուսանողների համար՝...
Նոյեմբերի 17-ը ուսանողների միջազգային օրն է
1946 թվականի նոյեմբերի 17-ին Պրահայում տեղի ունեցած ուսանողների համաշխարհային կոնգրեսում` ի հիշատակ չեխ հայրենասեր ուսանողների, նոյեմբերի 17-ը հռչակվել է ուսանողների միջազգային օր: Ուսանողության տոնը թեև զուգորդվում է երիտասարդության, ռոմանտիկայի և զվարճանքների հետ, այնուհանդերձ այս գեղեցիկ օրվա նախապատմությունն ...

Дорогие  студенты, коллеги,  по  случаю   международного  дня  студентов  ректор  АГЭУ, профессор  Корюн  Атоян  обратился  с  поздравительным  словом. Поздравительное  слово  руководителя  университета, обращенное  к  студентам,  представляем  ниже: Дорогие  студенты  Армянского  государственного  экономического ...
Поздравления ректора АГЭУ Корюна Атояна к студентам
Ректор АГЭУ Корюн Атоян поздравил студентов с международным днем, что приводим ниже:  Дорогие студенты, от всего сердца и теплотой поздравляю с Международным днем студентов. Наглядно, что с каждым годом в нашей стране для студентов создаются все более благоприятные условия: обеспечивают активность студентов, расширяют...
17-oe ноября Международный день студентов
17 ноября 1946 года в Праге состоялся Всемирный конгресс студентов, в память чешским студентам-патриотам 17-ое ноября провозглашен Международным днем студентов. Несмотря на то, что праздник студентов сочетается с молодежью, романтикой и весельем, все равно предыстория этого красивого дня безгранично печальное...