«Ամբերդի» ներկայացուցիչը ԱԽ-ում մասնակցել է աշխատանքային հանդիպման
Ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության մշակման շրջանակներում սեպտեմբերի 20-ին ԱԽ գրասենյակում տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում փորձագիտական հանրության ներկայացուցիչների հետ, որին ՀՊՏՀ-ից մասնակցել է «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի փոխտնօրեն-ավագ փորձագետ, քաղաքական գիտությունների դոկտոր Վարդան Աթոյանը: ԱԽ...
Աշխատանքային հանդիպում ՐԻՖԱՅՆ նախագծի շրջանակներում
Սույն թվականի հունիսի 19-ին և 20-ին ՐԻՖԱՅՆ նախագծի շրջանակներում տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում Վիեննայի կիրառական գիտությունների համալսարանի և Կոշիցեի տեխնիկական համալսարանի ներկայացուցիչների ու ՀՊՏՀ-ում ՐԻՖԱՅՆ նախագծի անդամների մասնակցությամբ:Ինչպես հայտնում են ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնից, վերոնշյալ եվրոպական...
Աշխատանքային հանդիպում «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում
Այսօր ՀՊՏՀ միջազգային ծրագրերի կենտրոնում Հայաստանում «Էրազմուս+» ծրագրի ազգային գրասենյակի նախաձեռնությամբ կայացավ աշխատանքային հանդիպում, որի մասնակիցներն էին հայաստանյան ավելի քան 20 պետական և մասնավոր բուհերի միջազգային կապերի գրասենյակների աշխատակիցները: Մեր համալսարանը ներկայացում էր արտաքին կապերի բաժինը՝...
Աշխատանքային հանդիպում Դիլիջանում
ՀՊՏՀ գրադարանի տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց, որ 2016 թվականի փետրվարի 4- ին ՀՀ Կենտրոնական բանկի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնում տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում ՄԱԿ-ի ավանդապահ գրադարանների, ՄԱԿ-ի անկյունների և գործընկեր համալսարանների ներկայացուցիչների...

В рамках разработки новой стратегии национальной безопасности, 20-го сентября состоялась рабочая встреча с экспертами, на которой принимал участие заместитель директора-старший эксперт исследовательского центра "Амберд" АГЭУ, доктор политических наук Вардан Атоян. Как сообщает официальный сайт СБ, на встрече...
Рабочая встреча в рамках прокта РИФАЙН
19-20 июня 2018 года в рамках проекта РИФАЙН состоялась рабочая встреча с участием представителей Венского университета прикладных наук и Технического университета в Кошице и членов проекта РИФАЙН в АГЭУ. Как сообщает отдел внешних связей, от вышеуказанных европейских университетов-партнеров на встрече присутствовали...
Сегодня по инициативе национального офиса программы «Эразмус +» в Центре междурнародных программ АГЭУ состоялась рабочая встреча, в которой приняли участие сотрудники офиса международных связей более 20 государственных и частных вузов. Наш университет представила отдел внешних связей во главе с Вард Гукасян....
Рабочая встреча в Дилиджане
Директор библиотеки АГЭУ Армине Ованнисян в беседе с отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ рассказала, что 4 февраля 2016 года в Дилиджанском учебно-исследовательском центре Центрального банка состоялась рабочая встреча с представителями Библиотеки ООН, Углов ООН и партнеров-университетов....