«Ամբերդ»-ի գիտնականը մասնակցել է միջազգային գիտաժողովի
Նոյեմբերի 14-15-ը Երևանի Հյուսիսային համալսարանում տեղի է ունեցել «Բուհ-բանակ» համագործակցության գերակայությունը» խորագրով միջազգային գիտաժողով («Ազգ-բանակ» հայեցակարգի համատեքստում), որը համախմբել է Հայաստանի և արտասահմանյան բուհերի ու գիտակրթական կենտրոնների գիտնականների: ՀՊՏՀ-ից մասնակցել է «Ամբերդ»...
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» կենտրոնի հետազոտողը մասնակցել է երիտասարդ գիտնականների դպրոցի
Հոկտեմբերի 16-20-ը ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի Տարածաշրջանային հետազոտությունների կենտրոնի նախաձեռնությամբ ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության գիտության պետական կոմիտեի դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակում անցկացվել է Երիտասարդ գիտնականների դպրոց՝ «Տարածաշրջանային մարտահրավերները» խորագրով: Աշնանային դպրոցին...
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի աշխատակիցները մասնակցել են միջազգային գիտաժողովի
Հոկտեմբերի 10-11-ին ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայում տեղի է ունեցել «Կառավարման ժամանակակից հիմնախնդիրներ» խորագրով միջազգային գիտաժողով, որին մեր համալսարանից մասնակցել են փիլիսոփայության և հայոց պատմության ամբիոնի դոցենտ, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի «Հանրային քաղաքականության և անվտանգության հետազոտություններ»...
«Ամբերդ» կենտրոնի հետազոտողը՝ ««Էրազմուսի» միջազգային շաբաթ» ծրագրի մասնակից
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի հետազոտող, տնտեսագիտության թեկնածու Գայանե Թովմասյանը սույն թվականի հունիսի 12-16-ը մասնակցել է Կիպրոսի մայրաքաղաք Նիկոսիայի Կիպրոսի համալսարանում կազմակերպված վարչական աշխատողների միջազգային շաբաթին՝ «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում: ««Էրազմուսի» միջազգային շաբաթ»...

Ученый «Амберда» принял участие в научной конференции
14-15 ноября в Северном университете Еревана состоялась международная научная конференция под названием «Приоритет сотрудничества «Нация-армия» (в контексте концепции «Нация-армия»), объединившая ученых из армянских и иностранных вузов, научно-образовательных центров. В конференции принял участие также старший...
16-20 октября в рамках грантовой программы Государственного комитета по науке Министерства науки и образования по инициативе Центра региональных исследований Государственной академии наук РА прошла школа молодых ученых под заголовком: “Региональные вузовы”. Младший исследователь исследовательского центра «Амберд»,...
Сотрудники исследовательского центра «Амберд» приняли участие в международной конференции
10-11 октября в Академии государственного управления РА состоялась международная научная конференция под названием «Современные проблемы управления ». Целью конференции является обсуждение современных проблем управления и их возможные решения, представление результатов научных исследований, выявление современных...
Исследователь исследовательского центра АГЭУ “Амберд”, кандидат экономических наук Гаяне Товмасян 12-16 июня сего года в рамках программы “Эразмус +” в столице Кипра, Никоссии прияла участие в международной неделе административных сотрудников. В программе “Международная неделя “Эразмуса” приняли участие 67 представителей...