Հայաստանում Ֆրանկոֆոնիայի օրերի շրջանակում ՀՊՏՀ-ում այսօր անցկացվեց ֆրանսերենի օլիմպիադա, որ համախմբել էր բակալավրիատի, մագիստրատուրայի ֆրանսախոս լավագույն ուսանողներին, ասպիրանտներին: Կազմակերպիչը լեզուների ամբիոնն էր, որի ղեկավարն ու դասախոսները ներկա  գտնվեցին միջոցառմանը: Լեզվիմացության բանավոր ստուգատեսում...
ՌԴ «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» ազգային հետազոտական համալսարանի (НИУ ВШЭ) կողմից այսօր ՀՊՏՀ թիվ 315 լսարանում անցկացվեց Բուհերի ուսանողների և շրջանավարտների օլիմպիադա` մագիստրատուրա դիմել ցանկացողների համար: Մասնակիցները առաջադրանքներ կատարեցին տարբեր մասնագիտական ուղղություններով. կառավարում, բիզնես ինֆորմատիկա,...
Բարձրացնենք հայերենի դերն ու կշիռը. ՀՊՏՀ-ում մեկնարկեց «Հայոց լեզու և գրականություն» առարկայի օլիմպիադա
ՀՊՏՀ հայոց և ռուսաց լեզուների ամբիոնի վարիչ Մարի Զաքարյանի նախաձեռնությամբ այսօր մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետում մեկնարկեց օլիմպիադա` «Հայոց լեզու և գրականություն» առարկայից: Մասնակցում էին ուսանողներ համալսարանի բոլոր ֆակուլտետներից: Մինչ ուսանողները կսկսեին հարցաթերթիկի հարցերին պատասխանելը`...

Как  сообщали, 22-го  и  23-го  мая  по  инициативе  кафедры  армянского  и  русского  языков  АГЭУ  была  проведена  олимпиада  по  армянскому  и  русскому  языкам.  Сегодня  стали  известны  результаты. Отделу  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  сообщила  заведующая  кафедрой,  профессор  Мари ...
Сегодня  в 315  аудитории  АГЭУ  прошла  олимпиада  студентов  и  выпускников  вузов  для  желающих  обратиться  в  магистратуру, организованная    национальным  исследовательским  университетом  «Высшая   экономическая  школа» (НИУ ВШЭ)  РФ. Участники  выполнили  задания  по  различным  профессиональным  направлениям:...
Повысим роль и уровень армянского языка: в АГЭУ началась олимпиада по предмету «Армянский язык и литература»
Сегодня  по  инициативе  заведующей  кафедрой  армянского  и  русского  языков  АГЭУ  Мари  Закарян  на  факультете  маркетинга  и  организации  бизнеса  началась олимпиада  по  предмету  «Армянский  язык  и  литература». Участвовали  студенты  из  всех  факультетов  университета.  До  того, как  студенты  начали ...