Սոցիալապես անապահով ՀՊՏՀ շուրջ 660 ուսանողների ուսման վարձը զեղչվել է
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի մանդատային հանձնաժողովը քննարկել և որոշում է կայացրել զեղչելու բուհի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի սոցիալապես անապահով շուրջ 660 ուսանողների ուսման վարձը, որոնց ՄՈԳ-ը 70  և ավելի է: Այս արդյունքներն այսօր ռեկտորատի նիստում ներկայացրեց ուսումնակազմակերպական աշխատանքների...
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ ռեկտորատի հերթական նիստը: Ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը ռեկտորատի հաստատմանը ներկայացրեց 2013-2014 ուսումնական տարվա հիման վրա 2014-2015 ուստարվա ուսանողների փոխատեղման վերաբերյալ մանդատային հանձնաժողովի որոշումը: Պրոռեկտորը նշեց,...
621 ուսանողի ուսման վարձ զեղչվել է
ՀՊՏՀ մանդատային հանձնաժողովի որոշմամբ 621 ուսանողի ուսման վարձ զեղչվել է: Այս մասին հայտարարվեց այսօր տեղի ունեցած ռեկտորատի նիստում: Ուսումնակազմակերպական բաժնի պետ Արմեն Կարախանյանը ռեկտորատին ներկայացրեց հանձնաժողովի որոշումը, որը հաստատվեց: Ուսումնակազմակերպական բաժնի պետը զեկուցեց նաև ակադեմիական պարտքով...
Գործող կարգի համաձայն` ՀՊՏՀ մանդատային հանձնաժողովը քննարկել է 2011-2012 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի արդյունքներով զեղչման ենթակա ուսանողների  դիմումները և որոշել մասնակի փոխհատուցել 714 ուսանողի 2012-2013 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակի վարձավճարները: Այս մասին այսօր կայացած ռեկտորատի նիստում հայտնեց ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը։ Մանդատային հանձնաժողովի ներկայացրած որոշումը հաստատվեց ռեկտորատի կողմից։ Ֆակուլտետների դեկանները զեկուցեցին 2012–2013...

Сегодня  в  зале  заседаний  АГЭУ состоялось  очередное  заседание  ректората. Проректор  по  учебно-организационным  работам   Мирдат  Арутюнян  представил  на  утверждение  ректората  решение  Мандатной  комиссии  о транспозиции  студентов на  основе результатов 2013-2014 учебного  года. Проректор  отметил,...
По  решению  мандатной  комиссии  АГЭУ   621  студенту  сделана  скидка  в  оплате  за обучение. Об  этом  сегодня  было  об’явлено  на  заседании  ректората.   Начальник  учебноорганизационного ...
Согласно действующего порядка, мандатная комиссия АГЭУ обсудила заявления студентов, полагающим скидки в оплате по результатам второго семестра 2011-2012 учебного года и решила частично компенсировать 714 студентам оплату за первый семестр 2012-2013 учебного года. Об этом на заседании ректората сегодня сообщил проректор по учебноорганизационным вопросам Мирдат Арутюнян. Представленное решение мандатной комиссии было утверждено ректоратом. Деканы факультетов доложили о результатах научноисследовательской...