Բիզնեսի կազմակերպում մասնագիտացման մագիստրատուրայի 1-ին կուրսեցիները, կոմերցիայի և բիզնեսի կազմակերպման ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Միքայել Մարդումյանի ղեկավարությամբ հերթական գիտահետազոտական աշխատանքներն են կատարել, որոնց շնորհանդեսն այսօր էր՝ ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանի,...
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆիզդաստիարակության ամբիոնի անցած ուղին ամփոփվել է «ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի անցած ուղին» ուսումնամեթոդական ձեռնարկում, որը համահեղինակել են մանկավարժական գիտությունների թեկնածուներ, ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի պրոֆեսոր Լյովա Սամվելյանը...
ՀՊՏՀ մագիստրանտները հետազոտել են սգո և զվարճանքի ծառայությունների շուկան
Կոմերցիայի և բիզնեսի կազմակերպման ամբիոնի ղեկավար, տ.գ.թ., դոցենտ Միքայել Մարդումյանի գիտական ղեկավարությամբ, բիզնեսի կազմակերպում մասնագիտության 1-ին կուրսի մի խումբ մագիստրանտներ իրականացրել են «ՀՀ զվարճանքի ծառայությունների շուկայի վերլուծություն» և «ՀՀ սգո (ռիտուալ) ծառայությունների շուկայի վերլուծություն»...
Կայացավ «Արտահանման ներուժի իրացում» գիտաուսումնական խմբի շնորհանդեսը
Տնտեսագիտական համալսարանի նիստերի սրահում այսօր ՀՊՏՀ գիտաուսումնական խմբերի հերթական շնորհանդեսն էր՝ թվով 6-րդը. կայացավ «Արտահանման ներուժի իրացում» խմբի շնորհանդեսը՝ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանի, դասախոսների և ուսանողների մասնակցությամբ: «Արտահանման ներուժի իրացում» գիտաուսումնական...

Первокурсники магистратуы специализации организации бизнеса, во главе с и/о кафедры коммерции и организации бизнеса Микалеом Мардумяном реализовали очередные научно-исследователькие работы, презентация которых сотоялась сегодня, на которой присутствовали проректо по науке и внешним связям Гагик Варданян, проректор...
Под научным руководством руководителя коммерции и организации бизнеса, доцента, к.э.н. Микаэла Мардумяна, группа магистрантов 1-го курса специальности организации бизнеса выполнили исследователькие работы: «Анализ рынка развлекательных услуг РА» и «Анализ рынка ритуальных услуг РА». В мероприятии присутствовали...
Состоялась презентация научно-учебной группы «Реализация экспортного потенциала»
Сегодня  в  зале  заседаний  Экономического  университета  была  очередная  презентация  научно-учебной  группы: 6-ой  по  количеству: состоялась  презентация  группы   «Реализация  экспортного потенциала»  с  участием  проректора  по  научным  работам  и  внешним  связям  Гагика Варданяна,  преподавателей  и ...