ՀՊՏՀ-ում շարունակվում է հեռակա մագիստրատուրայի ավարտական կուրսերի թեզերի պաշտպանությունը և այսօր այդ պատասխանատու հարթակում կառավարման ֆակուլտետի կառավարում մասնագիտության «Գործարար կառավարում» մասնագիտացման հեռակա մագիստրատուրայի 3-րդ կուրսի ուսանողներն էին: Հանձնաժողովը նախագահում էր տ.գ.դ., հայ-ռուսական համալսարանի...
ՀՊՏՀ-ում շարունակվում են դեկտեմբերի 7-ից մեկնարկած հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի 2015-2016 ուստարվա շրջանավարտների մագիստրոսական թեզերի պաշտպանությունները: Այսօր թեզեր են պաշտպանում տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի «Արտաքին առևտրային քաղաքականություն»...
Տեղի ունեցավ այս ուսումնական տարվա ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի առաջին նիստը
Այսօր նիստերի սրահում տեղի ունեցավ 2012–2013 ուսումնական տարվա ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի առաջին նիստը՝ գիտական խորհրդի նախագահ, ՀՊՏՀ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի ղեկավարությամբ։ Նիստի օրակարգում մոտ մեկ տասնյակ հարցեր էին, սակայն մինչ օրակարգի հարցերին անցնելը բուհի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը...

В АГЭУ продолжается защита диссертаций выпускных курсов заочного бакалавриата и сегодня на ответственной платформе стоят студенты 3-его курса заочной магистратуры факультета управления по специальности  “Деловое управление”. Председатель комиссии - профессор кафедры управления и индустрии туризма Российско-Армянского...
В АГЭУ продолжаются защиты магистерских диссертаций выпускников магистратуры заочной формы обучения 2015-2016 учебного года. Сегодня свои диссертации защитили студенты 3-го курса специализации “Внешняя торговая политика”  факультета международный экономических отношений. Председатель итоговой аттестационной комиссии...
Сегодня  в  зале  заседаний  АГЭУ  состоялось  первое  заседание  ученого  совета  университета  2014-2015 учебного  года  во  главе  с  председателем  ученого  совета, ректором  АГЭУ  Корюном  Атояном.     Проректор  по  учебно-организационным  работам  Мирдат  Арутюнян  представил  первый  вопрос  повестки ...
Состоялось первое заседание ученого совета этого учебного года
Сегодня в зале заседаний состоялось первое заседание ученого совета 2012-2013 учебного года под руководством председателя ученого совета, ректора АГЭУ , доктора экономических наук, профессора Корюна Атояна. На повестке дня около десяти вопросов, но до рассмотрения вопросов, ректор вуза об’явил о приятной церемонии:...