Կայացավ ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի նիստը
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ Տնտեսագիտական համալսարանի գիտական խորհրդի նիստը՝ գիտական խորհրդի նախագահ, ռեկտորի պաշտոնակատար, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Դիանա Գալոյանի նախագահությամբ: Ռեկտորի պաշտոնակատարը նշեց, որ տեղի կունենա երկու նիստ, ներկայացրեց օրակարգերը՝ զեկուցելով առաջին երկու՝ ««Հայաստանի պետական...
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ համալսարանի գիտական խորհրդի նիստը՝ մոտ մեկ տասնյակ օրակարգային հարցերի ընդգրկմամբ: Մինչ նիստի օրակարգային հարցերին անցնելը ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանն անդրադարձավ մի քանի հարցերի: Նա տեղեկացրեց, որ մագիստրատուրայի ուսուցման կազմակերպական գործընթացն ավելի ընդունելի,...
2012-2013 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակի քննաշրջանի արդյունքների և խնդիրների մասին ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանի զեկուցմամբ այսօր սկսվեց ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի նիստը՝ ՀՊՏՀ ռեկտոր, գիտական խորհրդի նախագահ, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի գլխավորությամբ: Պրոռեկտորն ընդգծեց,...
Վաղը կկայանա ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի հերթական նիստը
Փետրվարի 29-ին ժամը 14.00-ին տեղի կունենա ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի նիստը, որի ընթացքում կառավարման ֆակուլտետում կատարված ուսումնագիտական և գիտահետազոտական աշխատանքները կներկայացնի կառավարման ֆակուլտետի դեկան Էդգար Ղազարյանը: Կլսվի գիտության բաժնի պետ Գրիգոր Նազարյանի  հաշվետվությունը ՀՊՏՀ  ուսանողական գիտական ընկերության կատարած աշխատանքների մասին:  Ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր  Պարույր Քալանթարյանի ներկայացմամբ  կքննարկվեն ուսումնական նորմատիվների փոփոխության առաջարկը: Նիստում կկարևորվեն...

Сегодня в зале заседаний АГЭУ состоялось заседание ученого совета АГЭУ, под председательством исполняющей обязанности ректора, д.э.н., профессора Дианы Галоян. Представляя повестку дня, исполняющая обязанности ректора отметила, что состоятся 2 заседания и представила повестку дня. Подробная информация доступна...
Сегодня  в  зале  заседаний  АГЭУ  состоялось  первое  заседание  ученого  совета  университета  2014-2015 учебного  года  во  главе  с  председателем  ученого  совета, ректором  АГЭУ  Корюном  Атояном.     Проректор  по  учебно-организационным  работам  Мирдат  Арутюнян  представил  первый  вопрос  повестки ...
Сегодня  в  зале  заседаний  АГЭУ  состоялось  заседание  ученого  совета  университета, включив  в  повестку  дня  около  одного  десятка  вопросов.  До  перехода  к  вопросам  повестки  дня  заседания  ректор  АГЭУ, профессор  Корюн  Атоян  обратился  к  некоторым  вопросам.    Он  сообщил, что  по  его  рекомендации ...
Сегодня  докладом  проректора  по  учебноорганизационным  вопросам  Мирдата  Арутюняна  о  задачах  и  результатах  сессии  первого  семестра  2012-2013 учебного  года  началось  заседание  ученого  совета  АГЭУ  во  главе  председателя  ученого  совета, ректора  АГЭУ, профессора  Корюна  Атояна.   Проректор ...
29 февраля в 14.00 состоится ученый совет АГЭУ, во время которого декан факультета управления Эдгар Казарян представит учебно-научные и научно-исследовательские работы, проведенные на факультете. Заведующий отделом науки Григор Назарян представит отчет о работах студенческого научного сообщества АГЭУ. По представлению проректора по учебнометодическим работам Паруйра Калантаряна будут обсуждены предложения по изменениям учебных нормативов. На заседании будут обсуждены также текущие вопросы.