«Տնտեսագետի» աշնանային համարը պատրաստ է
Սիրելի ընթերցողներ, ամսագրի նոր համարը սկսվում է անդրադարձով  հուլիսի 15-ին կայացած ՀՊՏՀ խորհրդի նիստին, որում ՀՊՏՀ ռեկտոր վերընտրվեց Կորյուն Աթոյանը: Բուհի նորընտիր ղեկավարի հետ հարցազրույցը կարդացեք էջ 9-11-ում: Կորյուն Աթոյանն անդրադառնում է համալսարանի հետագա զարգացմանը, բարեփոխումներին, վերլուծում ներկա...
«Բանբեր ՀՊՏՀ» նոր համարը՝ ընթերցողի սեղանին
Սիրելի ընթերցողներ, լույս է տեսել «Բանբեր ՀՊՏՀ» գիտական հանդեսի նոր համարը, որտեղ տեղ են գտել ուշագրավ հոդվածներ, գիտական, հետազոտական մտքի նոր արգասիքներ: Համարը սկսվում է Կորյուն Աթոյանի, Նարեկ Ղուկասյանի, Սուսաննա Չալաբյանի «Սպառողների հավատարմության և բավարարվածության փոխառնչությունները» հոդվածով: «Տնտեսագիտության...
Լույս է տեսել «Բանբեր ՀՊՏՀ-ի» նոր համարը
Լույս է տեսել «Բանբեր ՀՊՏՀ-ի»  նոր համարը: Ստորև ներկայացնում ենք այս համարի խորագրերի ներքո հանդես եկած հեղինակներին ու իրենց հրապարակումները. «Տնտեսագիտության տեսություն» խորագրի ներքո՝ Ատոմ Վարդանյան՝ «Տնտեսական աճի որակական բնութագրերը զարգացման համատեքստում», Մանուկ Մովսիսյան՝  «Տնտեսական ա՞ճ, թե՞ տնտեսական...
«Բանբեր ՀՊՏՀ-ի» նոր համարի էլեկտրոնային տարբերակն արդեն համալսարանի կայքում է (asue.am)
«Բանբեր ՀՊՏՀ-ի» գիտական հանդեսի նոր համարը, որի տպագիր տարբերակն արդեն տարածվել է, հասանելի է նաև էլեկտրոնային տարբերակով: Հանդեսի նոր համարի էլեկտրոնային տարբերակը ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի (asue.am) «Գիտություն» բաժնի ներքո է: Թե ինչ ոլորտների վերաբերյալ են գիտական հանդեսի այս համարի հրապարակումները և ովքեր են...
«Տնտեսագետ» ամսագրի նոր համարում տպագրվել է մեր անցկացրած համալսարանական հարցումը` «Ո՞վ է քո հերոսը» վերնագրով: Հիշեցնենք, որ այս հրապարակման մեջ ներկայացրել էինք ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի բանկային գործ մասնագիտության 2-րդ կուրսի ուսանողների նշած պատասխանները: Մենք խնդրել էինք արագ և հակիրճ պատասխանել` նշելով...
«Բանբեր ՀՊՏՀ» հանդեսի նոր համարի էլեկտրոնային տարբերակը՝ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում
Հարգելի այցելուներ, «Բանբեր ՀՊՏՀ» հանդեսի նոր համարը տեղադրվել է ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի (asue.am) «Գիտություն» խորագրի ներքո գիտական հանդեսին հատկացված բաժնում: Այսինքն՝ ամսագրի էլեկտրոնային տարբերակին կարող եք ծանոթանալ այստեղ: Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, բուհի գիտական պարբերականը լույս էր ընծայվել օրերս՝...

Дорогие читатели! Вышел в свет новый осенний номер официального журнала Армянского государственного экономического университета “Тнтесагет”. С полным содержанием нового “Тнтесагета” можете ознакомиться начиная с сегодняшнего дня. С электронной версией ознакомьтесь на официальном сайте АГЭУ (asue.am) пройдя по...
Новый номер научного журнала «Банбер АГЭУ» - на столе читателя
Дорогие читатели, вышел в свет новый нормер научного  журнала  «Банбер АГЭУ», где Вы можете найти интересные статьи, новые результаты научно-исследовательской мысли. Номер начинается статьей Корюна Атояна, Нарека Гукасяна, Сусанны Чалабян «Взаимосвязь между лояльностью и удовлетворенностью потребителей»....
Вышел  в  свет  новый  номер  «Банбер АГЭУ». Ниже  представляем  авторов, выступивших  под     темами  этого  номера, и  их  публикации. Под  темой  «Теория  экономики» - Атом  Варданян «Качественные  характеристики  экономического  роста  в  контексте  развития», Манук Мовсисян   «Экономический  рост  или экономическое ...
Электронная версия нового номера «Банбер АГЭУ» уже в сайте АГЭУ (asue.am)
Новый  номер  научного  журнала  «Банбер  АГЭУ», печатная  версия  которой  уже  распространена, доступна  и  в  электронной  форме.   Электронная  версия  нового  номера  журнала  в  официальном сайте ...
В  новом  номере  «Тнтесагет» опубликован,  проведенный  нами,  университетский  опрос  на  тему  «Кто  твой  герой?».  Напомним, что  в  этой  публикации  представили  ответы  студентов  2-го  курса  по  специальности  банковское  дело  финансового  факультета. Мы  попросили  коротко  и  лаконично  ответить,...