ՀՊՏՀ-ով միշտ հպարտացել և շարունակում եմ հպարտանալ. Միքայել Թավադյան
Տնտեսագիտական մայր բուհի հոբելյանին նվիրված`  asue.am-ի բլից հարցազրույցների շարքը շարունակվում է: Այսօր մեր զրուցակիցը վաստակաշատ դասախոս, տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի դոցենտ, տնտեսագիտության թեկնածու Միքայել Թավադյանն է: -Մեկ բառով կամ արտահայտությամբ նկարագրեք Ձեր ՀՊՏՀ-ն: - ՀՊՏՀ-ն իմ սիրելի աշխատավայրն...
ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի դեկան Միքայել Թավադյանը երեկ մասնակցել է ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության նախաձեռնությամբ կազմակերպված «Մասնակցային ժողովրդավարությունը տեղական մակարդակում» խորագրով համաժողովի աշխատանքներին: Այս մասին լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց Միքայել Թավադյանը՝...
Որակյալ մասնագետների թողարկումը ժամանակի հրամայականն է. զրույց Միքայել Թավադյանի հետ
«Ինձ համար մեծ երջանկություն է, երբ ֆակուլտետի ուսանողները, մասնակցելով հանրապետական, միջազգային տարբեր գիտաժողովների, բարձր են պահում ինչպես ՀՊՏՀ-ի, այնպես էլ ֆակուլտետի պատիվը», - լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում նշեց կառավարման ֆակուլտետի դեկան Միքայել Թավադյանը և հորդորեց ուսանողներին ակտիվորեն մասնակցել նմանատիպ միջոցառումներին: Վերջինիս խոսքով` դեռևս քիչ են այն ուսանողները, ովքեր մասնակցում են գիտական կյանքին, ուստի կցանկանար, որ 2013-ին ֆակուլտետի ուսանողությունը...
ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետում վերանորոգման ու բարեկարգման աշխատանքներն ավարտական փուլում են
ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի դեկան Միքայել Թավադյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց, որ ինչպես ՀՊՏՀ-ի բոլոր մասնաշենքերում, այնպես էլ կառավարման ֆակուլտետում, վերանորոգման ու բարեկարգման աշխատանքները սկսվել են 2011-2012 ուսումնական տարվա ավարտից անմիջապես հետո: Հին պատուհանները...
Դիմորդն արձագանքում է շուկայական տնտեսության առաջադրած պահանջներին. ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար
«Մեր համալսարանի բոլոր մասնագիտությունների գծով արդեն մրցույթ ունենք»,- այսօր լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում արձանագրեց ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Միքայել Թավադյանը` մեր խնդրանքով անդրադառնալով ընդունելության գործընթացին «Սա մի իրողություն է, որը ևս մեկ անգամ...

Продолжается серия блиц-интервью asue.am, посвященная юбилею АГЭУ. Сегодня нашим собеседником является Микаел Тавадян, заслуженный преподаватель, доцент кафедры теории экономики, кандидат экономических наук. Я хотел бы, чтобы наш университет всегда оставался на высоком уровне, продолжал добиваться новых...
Выпуск качественных специалистов - требование времени. Беседа с Микаелом Тавадяном
«Для меня большое счастье, когда студенты факультета, участвуя в республиканских, международных различных научных сессиях, высоко держат не только честь АГЭУ, но и факультета», - в беседе с отделом информации и связей с общественностью отметил декан факультета управления Микаел Тавадян и призывал студентов активно участвовать в таких мероприятиях. По его словам, пока мало тех студентов, которые участвуют в научной жизни, поэтому желает, чтоб в 2013 году студенты факультета осознали, что таким образом...
На факультете управления АГЭУ ремонтные работы находятся в завершающем этапе
Декан факультета управления АГЭУ Михаил Тавадян в беседе с отделом информации и свзям АГЭУ заявил, что как и во всех корпусах АГЭУ, так и на факультете управления АГЭУ, ремонтные работы были начаты с завершения 2011-2012 учебного года. Старые окна были демонтажированы и вместо них поставлены новые евроокна в...
По всем специальностям нашего университета у нас уже есть конкурс. Ответственный секретарь приемной комиссии Микаэл Тавадян
“По всем специальностям нашего университета у нас уже есть конкурс”- сегодня отделу информации и связей с общественностью заявил ответственный секретарь приемной комиссии АГЭУ Микаэл Тавадян по нашей просьбе обращаясь к вопросу о процессе приема ”Это истина, которая еще раз доказывает высокий рейтинг АГЭУ. Мой...