Դեկտեմբերի 7-ին հայ ժողովուրդը հարգանքի տուրք է մատուցում 1988թ. երկրաշարժի զոհերի հիշատակին: Այս տարի երկրաշարժի 30-րդ տարելիցն է, ինչի կապակցությամբ մեր հանրապետությունում տեղի են ունենում տարաբնույթ միջոցառումներ: Տնտեսագիտական մայր կրթօջախն էլ անմասն չմնաց տարելիցը նշելու համապետական նախաձեռնությունից. այսօր...
Հարգանքի տուրք՝ հաղթանակների մարտիկների հիշատակին
Այսօր ՀՊՏՀ պրոռեկտորները, դեկանները, դասախոսներն ու աշխատակիցներն այցելեցին «Հաղթանակ» զբոսայգի և Անհայտ զինվորի հուշահամալիրի անմար կրակի մոտ հարգանքի տուրք մատուցեցին հաղթանակների կերտման համար պայքար մղած ու նահատակված հերոսների հիշատակին: Մայիսի 9-ին հայ ժողովուրդը տոնում է Հայրենական մեծ պատերազմի, Շուշիի...
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի օտարերկրացի  ուսանողները, բուհի արտաքին կապերի բաժնի նախաձեռնությամբ, նոյեմբերի 6-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր,  հարգանքի տուրք մատուցել Մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակին, ծաղիկներ դրել հուշակոթողին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՊՏՀ արտաքին կապերի...
Մեր համալսարանի ներկայացուցիչները հարգանքի տուրք մատուցեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ներկայացուցիչներն այսօր միացան այն բազմահազար մարդկանց, ովքեր ամեն տարվա ապրիլի 24–ին իրենց հարգանքի տուրքն են մատուցում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին։ Վաղ առավոտյան ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի գլխավորությամբ՝ բուհի ներկայացուցիչները՝ պրոռեկտորները, դեկանները,...

Дань уважения и памяти погибшим воинам
В Связи с блестящими победами в Великой Отечественном войне, освобождением Шуши и созданием Армянской армии сегодня проректора АГЭУ, деканы, заведующие кафедрами, заместители деканов, представители профессорско-преподавастельского состава и административных отделов, а также студенты посетили парк Победы, возложив...
Представители АГЭУ во главе с ректором преподнесли дань уважения памяти жертвам геноцида
Утром  24-го  апреля  профессорскопреподавательский  коллектив,  работники  и  студенты  АГЭУ      во  главе   с  ректором  Корюном  Атояном,  посетили  мемориальный  комплекс  жертвам  Армянского  геноцида и  преподнесли  дань  уважения  памяти  жертвам  Великого   геноцида.  Представители  нашего  вуза  в  98-ую ...
Представители нашего университета преподнесли дань уважения памяти жерв Геноцида армян
Сегодня представители Армянского государственного экономического университета присоединились к многотысячным людям, которые каждый год 24 апреля приподносят дань уважения памьяти жертв геноцида армян. Рано утром представители вуза во главе с ректором АГЭУ Корюном Атояном поднялись к возвышенности Цицернакаберд....