Հետազոտության վերջնարդյունքը՝ գործնական առաջարկություններ
«ՀՀ մարզերում փոքր և միջին բիզնեսի զարգացման ազդեցությունը աղքատության կրճատման վրա» հետազոտական ծրագրի կատարողները (ղեկավար՝ տ.գ.դ., պրոֆեսոր Միքայել Մելքումյան) այսօր հանդես եկան ամփոփիչ սեմինարով: Հիշեցնենք, որ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնում ՀՀ նախարարությունների պատվիրած թեմաներով կատարվում են ...
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնում այսօր կենտրոնի տնօրեն, պրոֆեսոր Սամվել Ավետիսյանի, կենտրոնի աշխատակիցների, ուսանողների մասնակցությամբ հերթական գիտական սեմինարն էր, որտեղ ելույթ ունեցան «Անվանական փոխարժեքի վարքագծի ազդեցությունը ՀՀ տնտեսության վրա» հետազոտական ծրագրի կատարողները: Խմբի ղեկավարն...
Գիտական սեմինար՝ «Մարդկային կապիտալի զարգացում. DSGE-մոդելը» խորագրով
«Ամբերդում» ներկայացվեցին ՀՀ տարածքային զարգացման ընտրանքային հետազոտության արդյունքները
«Ամբերդում» ուսումնասիրվում են պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման համակարգի բարելավման ուղիները
«Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի «ՀՀ պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման համակարգի լավարկման (օպտիմալացման) առաջարկությունների մշակում» հետազոտական ծրագրի շրջանակում այսօր ՀՊՏՀ նիստերի սրահում տեղի ունեցավ գիտական սեմինար: Հետազոտական խմբի ղեկավարն է ՀՊՏՀ կառավարման ամբիոնի վարիչ, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս,...
Լույս են տեսել «Ամբերդ» մատենաշարի մենագրությունները
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնում 2013թ. հունիսի 1-ից մինչև տարեվերջ երեք հետազոտական ծրագրի տասնհինգ ուղղություններով կատարված հետազոտությունների ամփոփ հաշվետվությունների հիման վրա հրատարակվել է մենագրությունների շարք, որն անվանվել է ««Ամբերդ» մատենաշար»: 17 պրակներից բաղկացած հրատարակությունը...

В «Амберде» представлены результаты примерного исследования регионального развития РА
Сегодня  в  конференц-зале  центра  «Амберд» в  рамках  исследовательской  программы  «Социально-экономические  проблемы  равномерного  регионального  развития  РА» прошел  научный  семинар  на  тему «Представление  результатов  примерного  исследования  регионального  развития» . Член  исследовательской  группы,...
Сегодня  в  рамках  исследовательской  программы  «Оценка  приоритетов  экономического  развития  РА  и  прогнозирование»  состояля  научный  семинар    на  тему   «Оценка  влияния  экономического  роста  на  уровень  бедности».          Докладчиком  семинара  был  член  исследовательской  группы, кандидат  экономических ...
В «Амберде» исследуются пути улучшения системы государственного управления и местного самоуправления
Сегодня  в  рамках  исследовательской  программы    «Разработка  предложений  оптимизации  системы  государственного  управления  и  местного  самоуправления  РА» исследовательского  центра  «Амберд»  в  зале  заседаний  АГЭУ  состоялся  научный  семинар. Руководитель  исследовательской  группы -- заведующий ...
Декан  факультета АГЭУ  регулирование  экономики  и  международных  экономических  отношений,   кандидат  экономических  наук, доцент  Атом  Маргарян   нынешним  летом  2  месяца  находился  в  Германии, где  участвовал  в  исследовательской  программе на  тему  «Экономика  инновационных  изменений», действующей ...